Zprávy z kabiny

Vážení sportovní přátelé,

Máme za sebou 6 kol a naše mužstvo zaujímá v tabulce poslední příčku. Je to jistě nelichotivý stav. Protože v průběhu letní přestávky došlo v klubu k velkému pohybu hráčskému i funkcionářskému, rozhodli jsme se situaci s Vámi více rozebrat.

Ještě před zahájením samotné přípravy se řada hráčů rozhodla, že dále nebude v Mohelnici pokračovat. Bylo to v době, kdy klub již byl přihlášen do MSFL a výbor byl postaven před nelehkou věc dát dohromady konkurenceschopný tým. Základním stavebním kamenem bylo angažování zkušeného trenéra Trnečky a ten měl k dispozici necelé 3 týdny na sestavení družstva a jeho přípravu. V této době byla navázána i spolupráce s asijským investorem, který umožnil postupné zkvalitňování kádru mužstva. Hráči začali přicházet až po pohárovém utkání s Prostějovem a kádr se obměňuje – doplňuje prakticky každý týden. I přes tento pohyb a nedostatek času je nutné ocenit práci, kterou dosud trenér a hráči udělali. Tréninková morálka je příkladná a hra mužstva se stále zlepšuje. Nepomohlo nám ani rozlosování, když náš mladý a nový tým byl od samého začátku podroben konfrontaci s mužstvy, které jsou dlouhodobě spolu a hrají o špici tabulky. Víme, že to nás neomlouvá a Vás fanoušky to ani nezajímá. Mužstvo prohrálo svá utkání vždy jen o jednu branku a při troše štěstí mohly být výsledky opačné. Můžeme polemizovat, zda to bylo způsobeno nesehraností či kvalitou kádru. My jsme ale přesvědčeni, že jdeme správným směrem. Neustále pracujeme na zkvalitnění kádru a tréninkovém procesu a věříme, že se výsledky dostaví. V minulém týdnu jsme doplnili náš kádr brankářů o zkušeného brankáře Pavla Rohela, který k nám přišel z Valašského Meziříčí (předtím působil v Třinci a Vítkovicích). Dále jsme zaregistrovali 3 čínské hráče Dongyang Liu, Yimuran Kuerban a Zheijan Xi . Tito hráči, s výjimkou posledního z nich, již zasáhli do posledního zápasu v Prostějově. Realizační tým pak byl rozšířen o Dušana Žmolíka, který naposledy působil jako kondiční trenér v Baníku Ostrava. Bude mít na starosti tréninkový proces A-mužstva a bude se snažit svými zkušenostmi pomoci také B-mužstvu a dorostu. Očekáváme, že se nám v nejbližších dnech dají zdravotně dohromady i hráči, které jsme v létě nově přivedli. Věříme, že se nám všechna vložená práce brzy vrátí ve formě dobrých výsledků našeho mužstva.

Děkujeme za Vaši podporu a zveme Vás na nejbližší domácí utkání s mužstvem Otrokovic v sobotu 16. září od 15:30 hod.