Vysoká výhra nad Hodonínem

FK Mohelnice – FK Hodonín  5 : 0  (3 : 0)

Mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo v dalším přípravném domácím zápase s týmem FK Hodoním v poměru 5 : 0. Do zápasu po rekonvalescenci nastoupil Kuba Heidenreich, Martin Bzirský i dnes kvůli zdraví chyběl. Další zprávou je prodloužení působení Filipa Markoviče z SK Sigma Olomouc v našem klubu pro celou jarní část sezóny. V současné době vedení klubu i nadále pracuje na dalším posílení týmu mužů. V zápase se naši dostali do rychlého vedení gólem Davida Bači. Další gól, po přesné přihrávce od Honzy Fišary a úniku, přidal Martin Vokoun. Jako poslední se v prvním poločase po brejku prosadil znovu David Bača po úniku Lukáše Hapala. Hosté sice kombinačně nepůsobili špatně, ale v průběhu prvního poločasu si žádnou výraznou šanci nevypracovali. Ve druhém poločasu se hra opticky srovnala, i hosté začali hrozit, ale byli to pouze naši, kteří se prosazovali. . Čtvrtý gól se urodil po hrubé chybě jednoho z obránců hostů, který věnoval balón Lukáši Hapalovi, a ten už měl lehkou práci. Poslední branka se zrodila po autu přesně nacentroval zleva Vlasta Knýř, balón se po kombinaci dostal k Davidu Bačovi, ten se nemýlil a završil tak hattrick.  Zápas tak skončil naším vítězstvím v poměru 5 : 0. Další zápas zimní přípravy odehraje naše mužstvo v sobotu 18. února v 11 hodin, tentokrát s vedoucím týmem divize E Valašským Meziříčím.

Jaroslav Rolinek (Šumperský deník): „Utkání ale bylo herně vyrovnané, soupeř hrál velice dobře, jenže tentokrát jsme byli hodně produktivní. Jak jsme se v minulých zápasech trápili v koncovce, tak dnes nám úplně všechno spadlo do brány. Výsledek vypadá jednoznačně, ale herně to na hřišti zase takový rozdíl nebyl, hosté výborně kombinovali, měli dobrý pohyb, nám potom dost pomohl rychlý gól. Snažili jsme nejen dobře bránit, ale zároveň se nám dařilo soupeře aktivně napadat a především jsme dávali góly.“

Sestava Mohelnice: Hora – Fiala, Pinkava, Markovič, Heidenreich – Fišara, Kuba – Vokoun, Bača, Olejník – Hapal. Střídali: Kožela, Šmíd, Knýř, Srdýnko. Trenér: Jaroslav Rolinek