Starší žáci zvládli přímý souboj o první místo, mladší žáci se s podzimem také rozloučili výhrou

Naše žáky čekaly dnes dopoledne zápasy 2. kola krajského přeboru, ve kterém k nám přijel sousední Zábřeh.  Zároveň se jednalo o poslední zápasy podzimní části této sezony. Starší žáci vstupovali do zápasu z prvního místa s 29 body, Zábřeh byl hned za námi s 28 body, stejně bodů měl i třetí Jeseník. V utkání padla nakonec pouze jediná branka, a to hned na začátku. V 5. minutě rozhodl o naší výhře jako správný kapitán Lukáš Dunovský. Prozatím jsme tedy po podzimu udrželi v tabulce první místo, odskočili Zábřehu o 4 body, ale Jeseník dnes doma rozsekal Olšany 9 : 0, takže se znovu přiblížil na bod a navíc má k dobru domácí dohrávku 13. kola s Kozlovicemi, která je na programu příští neděli. Takže přezimovat na prvním místě může on.

Mladší žáci byli před zápasem na osmém místě tabulky se 17 body, hosté figurovali na šestém místě se 20 body. První branka zápasu padla ve 26. minutě poslal do vedení Kuba Hloch. Výsledkem 1 : 0 také skončil první poločas. Ve druhé půli zvýšil na 2 : 0 ve 42. minutě Šimon Damajka, a i když do konce zápasu zbývalo pořád ještě 18 minut, bylo zaděláno na tři body. Nakonec komplikace přišla – ve 49. minutě snížil Straka. Kluci ale vedení udrželi a rozloučili se tak s podzimem třemi body.

Jarní boje krajského přeboru žáků budou odstartovány 15. kolem o víkendu 31. března a 1. dubna 2018. Naši kluci začínají v Zábřehu.