Napsali o nás: Trápení pokračuje. Mohelnice padla s Hulínem, doma tak doposud nevyhrála

FK Mohelnice – SK Spartak Hulín  1 : 3  (1 : 1)

Před týdnem si mohelničtí fotbalisté připsali premiérovou výhru v letošní MSFL, když uspěli v Uničově. V sobotu však doma na tento úspěch nedokázali navázat a prohráli s Hulínem, opět je zradila koncovka. „S výsledkem nemůžeme být spokojení, ale po herní stránce se nemusíme za nic stydět, dokázali jsme si vytvořit spoustu šancí, bohužel ve druhé půli zase rozhodla jedna naše zbytečná chyba,“ prozradil úvodem Deníku mohelnický trenér Dušan Žmolík. Vstup do sobotního utkání pak měli lepší hosté z Hulína, když dlouhé minuty Mohelnice působila trochu zakřiknutým dojmem a soupeř hrozil z řady standardních situací a po jedné z nich se i ujal vedení. „Ale potom jsme se zvedli a předváděli perfektní fotbal a ještě do přestávky srovnali,“ uvedl dále lodivod Mohelnice, jehož celek měl nakročeno k obratu, jenže své další šance nevyužil, aby naopak hosté potrestali domácí minelu.

Po zbytečné ztrátě na půli hřiště putoval míč za obranu, kdy se do samostatného úniku dostal hulínský Michal Šrom, kterého na poslední chvíli poslal k zemi mohelnický gólman Rohel a následovala penalta. Balón si následně na značku pokutového kopu postavil Lukáš Motal a tvrdou střelou do středu brány nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Aby toho nebylo málo, o chvíli později po skrumáži ve vlastní šestnáctce přešli hosté do protiútoku a po centru Turečka dal na 1 : 3 Václav Ondřejka.

„Ani za tohoto stavu to přesto kluci nezabalili, bylo vidět, jak moc chtějí, s výsledkem ještě něco udělat. Měli jsme tam zase pár dobrých akcí, jenže jsme je nedali, na krásu se fotbal nehraje,“ dodal smutně Dušan Žmolík. Největší možnost druhé půle Mohelnice zahodila v 78. minutě, ve které nejprve hulínský gólman Chytil musel likvidovat přízemní střelu soupeře, poté domácí fotbalisté orazítkovali břevno a do třetice z bezprostřední blízkosti přestřelili bránu. Po další ztrátě a remíze Holice na hřišti Uherského Brodu tedy mohelnický celek opět klesl na poslední příčku Moravskoslezské ligy, když v jedenácti duelech uhrál pouze šest bodů.

Branky: 39. Svoboda – 15. Kostka, 62. Motal (pen.), 68. Ondřejka. Rozhodčí: Denev – Běhal, Nápravník. ŽK: Woitek, Rohel, Knýř, Vokoun – Vyskočil, Otruba. Diváci: 210.
Sestava FK Mohelnice: Rohel – Hlavsa, Kuba, Vokoun, Knýř – Fišara, Šichor, Svoboda, Yimuran (71. Pezzotti) – Woitek, Kutal (79. Kotůlek). Trenér: Dušan Žmolík.
Sestava SK Spartak Hulín: Chytil – Michálek, Kostka, Ondřejka (75. Hradil), Šrom, Motal, Zlámal, Martin Vyskočil, Michal Vyskočil (59. Otruba), Tureček, Malenovský (65. Dvořáček). Trenér: Jindřich Lehkoživ.

Autor: Miroslav Pergl (Šumperský deník)