Napsali o nás: Opět bez vítězství, Mohelnice doma prohrála s Hlučínem a je poslední

FK Mohelnice – FC Hlučín 0 : 2 (0 : 0)

Čekání fotbalistů Mohelnice na výhru se poslední zářijovou sobotu protáhlo již na devět utkání v řadě. Tříbodového zisku se nedočkali ani v domácím souboji proti Hlučínu a v tabulce MSFL jim patří poslední příčka. Svěřenci nového kouče Dušana Žmolíka navíc vyšli naprázdno i v koncovce. Se slabou produktivitou se poté mužstvo potýká již od začátku sezóny, když v dosavadních devíti zápasech dala Mohelnice pouze devět gólů. „Duel proti Hlučínu se mi těžko hodnotí, protože zase jsme si to dnes prohráli hloupou chybou v šestnáctce, kterou soupeř potrestal,“ mrzela další porážka trenéra Dušana Žmolíka, jenž v minulém týdnu vystřídal na mohelnické lavičce Karla Trnečku.

První poločas sobotního střetnutí branku nenabídl a vše podstatné se pak odehrálo až po přestávce, kdy Hlučín rozhodl o svém vítězství. Klíčový okamžik se odehrál v 50. minutě, ve které jeden z domácích obránců kryl míč, jenž směřoval do autu, protivník jej však ještě na čáře dokázal získat, následovala přihrávka pod sebe a Dominik Kraut zajistil hostům vedení. „Naši hráči sice reklamovali, že balón už byl mimo hřiště, ale nemůžeme se na tohle vymlouvat. Byla to naše kravina, míč jsme měli jednoduše odpálit do bezpečí a byl klid,“ popsal inkriminovaný moment Dušan Žmolík. Za tohoto stavu domácí prostřídali sestavu, začali hrát na dva útočníky, dostali se sice do tlaku, ale jejich hra byla dost neurovnaná, kdy každý se snažil vzít zodpovědnost na sebe, navíc domácí zapomínali na zadní vrátka. „Zkrátka jsme přestali hrát svůj systém bez náběhů, hráči se snažili prosadit individuálními průniky, ale nikomu nevycházely, ke konci už to byla spíše taková holomajzna. Soupeř navíc několikrát zahrozil z nebezpečných brejků,“ doplnil Dušan Žmolík. V samotném závěru Hlučín přidal druhý gól, v 85. minutě dal výsledku definitivní podobu střídající Patrik Ságner, jenž se trefil po necelých čtyřech minutách na hřišti, když hosté dokonale rozebrali mohelnickou defenzivu.

FK Mohelnice – FC Hlučín 0 : 2 (0 : 0)

Branky: 50. Kraut, 85. Ságner. Rozhodčí: Nováček – Petr, Nejedlý. ŽK:Štefek, Dostál, Kraut, Ságner. Diváci: 210.

Sestava FK Mohelnice: Hora – Hlavsa, Ivan (65. Yimuran), Kuba, Kotůlek, Knýř – Fišara (73. Pezzotti), Šichor, Svoboda, Vokoun – Woitek. Trenér: Dušan Žmolík.

Sestava FC Hlučín: Kolenko – Heiník, Žižka, Mac, Štefek – Málek (81. Ságner), Fojtík (67. Krejčí), Foltýn, Hudeczek, Dostál – Kraut (89. Jančík). Trenér: Radomír Korytář.

Autor: Miroslav Pergl (Šumperský deník)
Zdroj: http://sumpersky.denik.cz/fotbal_region/opet-bez-vitezstvi-mohelnice-doma-prohrala-s-hlucinem-a-je-posledni-20171001.html