Napsali o nás: I po vzájemném souboji Mohelnice a Otrokovice dál čekají na výhru

FK Mohelnice – FC Viktoria Otrokovice  2 : 2  (1 : 1)

Souboj dvou týmů, které v letošní MSFL stále nepoznaly radost z vítězství, skončil remízou. Čekání Mohelnice na tříbodový zisk tak stále pokračuje, stejně je na tom i její sobotní protivník Otrokovice. „Jsem zklamaný, je to pro nás další ztráta, tentokrát jsme už chtěli vyhrát. Cílem bylo na soupeře hned v úvodu vletět, dostat jej pod tlak, což se nám však nepodařilo,“ konstatoval smutně kouč Mohelnice Karel Trnečka. Na začátku utkání byli naopak domácí fotbalisté horším týmem, vázla jim kombinace, pouze jen nakopávali balóny a k tomu brzy inkasovali, když hosté ze Zlínska udeřili hned po čtvrthodině hry. Na úvodní trefu Otrokovic však dokázala Mohelnice bleskově odpovědět zásluhou předsezónní posily z Jeseníku Lukáše Woitka. Ten se tak zatím trenéru Trnečkovi vyplácí, když během sedmi duelů dal již čtyři góly a je nejlepším střelcem mužstva. „Po vyrovnání se naše hra zlepšila, Kutal měl dokonce stoprocentní šanci, jenže z hranice penalty nedal prázdnou branku, později jsme tam měli ještě pár závarů, ale další gól jsme nepřidali,“ mrzelo Karla Trnečku.

„Do druhé půle jsme šli s tím, že se chceme dostat do vedení, jenže zase se stal pravý opak a soupeř ze standardky střelou do šibenice znovu odskočil,“ pokračuje mohelnický lodivod. V dalším průběhu tak nezbylo domácím nic jiného, než vrhnout všechny síly do útoku a zásluhou kapitána Romana Kuby stačili smazat ztrátu – 2:2. Vítěznou trefu ale i přes závěrečnou snahu nedali. „Přesto musím kluky pochválit za bojovnost a nasazení, bohužel zase chyběla lepší koncovka. Je to škoda, v případě úspěchu jsme se mohli posunout v tabulce o něco nahoru. Nejsme v dobré situaci, mužstvo se tvoří za pochodu, což není úplně ideální,“ dodal Karel Trnečka. Jeho tým navíc trápí marodka. S kotníkem laboruje Pospíšil, od úvodního kola chybí Navrátil, jehož čeká operace kolene, při utkání v Prostějově navíc vypadl ze hry i Fišara (kvůli zranění kotníku). „Nezbývá, než se s tím poprat a pokusit se urvat něco v dalších zápasech, ale zase to bude těžké. Teď nás čeká cesta do Rýmařova, potom máme doma Hlučín a pak jedeme do Uničova,“ vyhlíží následující boje mohelnický lodivod.

FK Mohelnice – FC Viktoria Otrokovice  2 : 2  (1 : 1)

Góly: 17. Woitek, 68. Kuba – 15. Kavumbagu, 62. Jasenský. Rozhodčí: Machač – Staněk, Švehla. ŽK: Kotůlek, Knýř – Pěnička, Bahounek, Červenka. Diváci: 170.

Sestava FK Mohelnice: Rohel – Hlavsa, Kuba, Kotůlek (61. Palatický), Liu, Knýř – Šichor, Svoboda (82. Vokoun) – Pezzotti, Woitek, Kutal (86. Yimuran). Trenér: Karel Trnečka.

Sestava FC Viktoria Otrokovice: Semanko – Zábojník, Pěnička, Slaný, Jasenský, Chwaszcz, Bahounek (71. Mensah), Červenka (87. Lapčík), Škubník, Kavumbagu, Mlýnek. Trenér: Marek Sedlák.

Autor: Miroslav Pergl (Šumperský deník)
Zdroj: http://sumpersky.denik.cz/fotbal_region/i-po-vzajemnem-souboji-mohelnice-a-otrokovice-dal-cekaji-na-vyhru-20170917.html