Na závěr podzimu porážka s Velmezem

FK Mohelnice – FC Velké Meziříčí  1 : 2  (1 : 1)

Mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo v domácím zápase 16. kola Moravskoslezské fotbalové ligy s týmem FC Velké Meziřící v poměru 1 : 2. A můžeme říct, že zaslouženě, protože druhý poločas zápasu se nám nevyvedl. Přitom začátek zápasu byl více než skvělý. Už v 1. minutě se po lajně uvolnil Martin Bzirský, který na zadní tyči brány hostů hledal Martina Vokouna. V 3. minutě zápasu Martin Bzirský nacentroval, Lukáš Hapal si na balón naskočil, ale ve vyložené šanci hlavou minul. V 5. minutě centr Kuby Heidenreicha trefil Lukáše Hapala do temena hlavy, a protože Lukáš o balónu nevěděl, nestačil zareagovat. V 7. minutě jsme měli další gólovku, když se nám podařilo pěknou akcí vykombinovat obranu hostů, do balónu z první napálil David Bača, ale brankář hostů Kruba, jeho střelu vytáhl. V 10. minutě hosté dostali prostor, zaútočili na naše velké vápno, Mezlík si navedl balón a trefil přední tyč naší brány. V 20. minutě hosté vysunuli do velkého vápna Demetera, jehož výlet přerušil důrazným skluzem Luboš Pinkava. V 22. Demeter rozehrál standardku, k balónu se za naší obranou dostal Šimáček, který naštěstí hlavou namířil přímo do náruče Petra Večeře. V 23. minutě jsme se do vedení dostali my, když na druhé straně standardku rozehrál Martin Bzirský a Lukáš Hapal prodloužil balón hlavou k zadní tyči bránu hostů, 1 : 0. V 26. minutě si Martin Vokoun zpracoval balón, vyrazil s ním do velkého vápna, vystřelil na přední tyč, kde však Kruba stačil zasáhnout. V 33. minutě se Kruba s jedním s obránců nedohodl, kdo že bude hrát centr Martina Vokouna ze strany, balón se odrazil k Michalovi Kovářovi, který střelou ze střední vzdálenosti pálil hodně nad bránu. V 43. minutě hosté srovnali, když jako první před naším vápnem přistoupil k balónu Simr, udělal si důrazně, ale čistě prostor a střelou o zadní tyč skóroval, 1 : 1. V 45. minutě Kuba Heidenreich rozehrál standardku, na balón si chtěli vyskočit Honza Fišara a po něm Luboš Pinkava, oba z nich ale hráči hostů ve velkém vápně zasáhli, a tak se k balónu nedostali.

V 46. minutě se střelou na přední tyč uvedl Berka, ale Petr Večeř proti jeho skákavé střele zasáhl. V 51. minutě se hosté z ničeho nic dostali do vedení, když se nám nepovedla rozehrávka, hosté obratem poslali balón na naše velké vápno mezi obránce, k balónu se dostal Simr a střelou po zemi na zadní tyč se opět prosadil, 1 : 2. V 56. minutě centr Martina Bzirského prosvištěl velkým vápnem hostů, aniž by jej kdokoliv zasáhl. Potom jsme se k bráně už dostávali jenom sporadicky. Hosté nás začali očividně přehrávat. V 61. minutě nasadil k sólu Mezlík, přihrál na stranu volnému Demeterovi, který se dostal z ideálního úhlu, vypálil na přední tyč, ale Petr Večeř situaci jistil. V 70. minutě Demeter vystihl naši přihrávku středem hřiště, vystřelil na přední tyč, ovšem ani teď se neprosadil. Až v 72. minutě se probil za obranu Lukáš Hapal, ale protože si nesl na zádech protihráče, zakončil nepřesně mimo bránu. V 77. minutě pěknou kombinaci předvedli Kuba Heidenreich, David Bača a Martin Bzirský, jehož finální přihrávku hosté odvrátili před velké vápno k Honzovi Fišarovi, tomu ale střela nesedla. V 79. minutě jsme si zavařili zpětnou přihrávkou k Petrovi Večeřovi, který měl plné ruce a nohy práce, aby hostům překazil zakončení. Když pak v nastaveném čase Lukáš Hapal skluzem na malém vápně jenom o kousek nestihl balón prodloužený Milanem Olejníkem, skončil zápas naší porážkou v poměru 1 : 2.

Roman Sedláček, treněr FK Mohelnice pro Šumperský deník řekl: „Co se týče podzimu, tvrdím, že tohle mužstvo mělo na to, aby hrálo na špici tabulky, jenže pár hráčů zůstalo myšlenkami a svým chováním někde v župním přeboru a tím dost ublížili celému týmu i klubu. Třetí liga už má svá určitá pravidla, bohužel někteří jedinci je nechtěli respektovat. Vinou určitých vnitřních problémů jsme potom nezachytili začátek soutěže a až později se mužstvo dokázalo semknout natolik, aby podzim dohrálo se ctí. Za tohle naopak musím konkrétním hráčům poděkovat. Skutečnost, že jsme nakonec uhráli sedmnáct bodů je tak malý zázrak. Nyní ještě nevím, jestli budu v klubu pokračovat jako trenér, o tom teď rozhodne vedení, ale pokud ano, pro jaro určitě přijdou změny v kádru. Co se týče dnešního zápasu, vyrovnávací gól do šatny byl hodně zbytečný a dostal nás do kolen. Po vedoucí brance soupeře už nám pak chyběla morálka i síla k tomu, abychom s výsledkem ještě něco udělali.“

Góly: 23. Hapal – 42. Simr, 51. Simr. Rozhodčí: Trávníček – Kozubík, Kneisl. ŽK: 52. Heidenreich, 88. Surzyn – 32. Kruba, 45. Demeter, 78. Krejčí, 81. Smejkal. Diváci: 230.
Sestava FK Mohelnice: Večeř – Kovář, Markovič, Surzyn, Pinkava (54. Svoboda), Fišara, Hapal, Heidenreich, Bača, Vokoun (60. Olejník), Bzirský.
Sestava FC Velké Meziříčí: Kruba – Šimáček, Kriegsmann, Dolejš (44. Puža), Šuta, Mezlík (90. Pokorný), Simr, Smejkal, Krejčí, Demeter (90+3 Čermák), Berka.