Domácí prohra s Kroměříží

FK Mohelnice – SK HS Kroměříž  0 : 1  (0 : 0)

Mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo v domácím zápase 21. kola Fortuna Moravskoslezské fotbalové ligy s týmem SK Hanácká Slavia Kroměříž v poměru 0 : 1. Co naplat, že jsme dnes měli víc ze hry, když nám to tam prostě nespadne. Dnes totiž při našich hostech, kterým se v posledních zápasech nadmíru daří, třikrát stáli snad všichni svatí a nakonec o výsledku rozhodli gólem z rohového kopu. Zápas, jako obvykle, začal vyšší aktivitou našeho týmu. Už v 2. minutě po faulu na Lukáše Hapala rozehrál Martin Bzirský přímý kop a Neubert hlavou nasměroval balón do zámezí. V 7. minutě dostal Silný na hranici ofsajdu přesnou přihrávku mezi naše obránce, šel na bránu, ale proti Kubovi Horovi neuspěl. V 9. minutě naši zaútočili na velké vápno hostů a jeden z jejich hráčů dokázal zablokovat střelu Davida Bači ze slibné pozice. V 12. minutě potom David dostal nádhernou přihrávku po zemi do velkého vápna od Vlasty Knýře, ocitl se sám před bránou, ale těsně minul její zadní tyč. Potom se dobrých 20 minut bojovalo o balón a žádná pořádná šance nepřišla. Až v 34. minutě Martin Bzirský na poslední chvíli zachytil balón u velkého vápna hostů, Kuba Heidenreich vyslal na bránu prudký centr. K odraženému balónu se z druhé vlny dostal Martin Vokoun, vystřelil na bránu a jeho pokus jeden z hráčů hostů vykopl z brankové čáry. Prostě smůla. V 45. minutě hosté rozehráli standardku do zdi, okamžitě však balón nakopli zpět do našeho velkého vápna, kde závar důrazně ukončil odkopem pomocí nůžek Honza Fišara. Už v nastaveném čase se po faulu na Kubu Heidenreicha kopal přímák i na druhé straně hřiště. K němu se postavil Martin Bzirský a jeho střelu do brány brankář hostů Kofroň vyrazil.

Po přestávce fotbal pěkný pro oko diváka zůstal na několik minut v kabině. Oba týmy se totiž pokoušely něco vymyslet za pomoci nakopávaných balónů, ale nikam to nevedlo. Až v 52. minutě se před naše velké vápno dostal Krhut, vystřelil, ale trefil Luboše Pinkavu. V 65. minutě si naši vytvořili další velkou šanci ze standardky, když ji rozehrál Kuba Heidenreich, který balón posadil přesně na hlavu Lukáše Hapala, ten však namířil přesně tam, kde čekal Kofroň. V 68. minutě dostal přihrávku do běhu David Bača, který si ale cestou do velkého vápna hostů nesl s sebou na zádech Budína, a neměl tak klid pro zakončení. Byla proto z toho pouze slabá střela po zemi, se kterou Kofroň neměl žádný problém. V 73. minutě z čistajasna udeřili hosté, když rozehráli rohový kop, v tlačenici se nejlíp zorientoval Silný, který si zběhl k zadní tyči a uklidil balón do brány, 0 : 1. V 78. minutě nám hosté po faulu na Lukáše Hapala nabídli možnost přímého kopu z prostoru před velkým vápnem přímo proti jejich bráně. Přímák rozehrál Kuba Heidenreich. Kofroň by neměl nárok, protože balón putoval přesně tam, kam měl, ale na poslední chvíli se do jeho cesty do sítě připletl jeden z hráčů hostů, který jej vykopl ven. V 88. minutě ze závaru před bránou hostů David Bača vypálil vysoko nad bránu. V 90. minutě po autu do velkého vápna Lukáš Hapal nastřelil Kofroně. A protože se potom již nic zajímavého nestalo, skončil zápas naší porážkou 0 : 1.

Jaroslav Rolinek, trenér našeho mužstva, nám po zápase řekl: „Je to obrovské zklamání. Potřebovali jsme bodovat, ale zase jsme nedali tři velké šance a soupeř naopak v závěru rozhodl ze standardky. Vzhledem k vývoji zápasu bych nakonec byl spokojený i s bodem, ale ani ten nemáme. Možná kdybychom dali ten první gól my, třeba se utkání vyvíjelo jinak, ale to je kdyby.“

FK Mohelnice – SK Hanácká Slavia Kroměříž  0 : 1  (0 : 0)

Gól: 73. Silný. Rozhodčí: Nováček – Dohnálek, Buček. ŽK: Pinkava, Fiala, Hapal, Heidenreich – Strašák, Silný, Matoušek, Budín. Diváci: 280.

Sestava FK Mohelnice: Hora – Fiala, Pinkava, Markovič, Heidenreich – Fišara, Knýř (76. Marák) – Vokoun (63. Muzikant), Bača, Bzirský – Hapal. Trenér: Jaroslav Rolinek.

Sestava  SK Hanácká Slavia Kroměříž: Kofroň – Šmerda, Látal, Michna (90. Stratil), Neubert (71. Kovář), Strašák, Silný, Matoušek, Budín, Krhut (86. Pavelka), Jeleček. Trenér: Jaroslav Baďura.

Sobotní zápas s Kroměříží (videosestřih p. Zdeněk Diviš)

Odkaz na fotky ze zápasu (made by Bedřa)

SAM_8845

FK Mohelnice – SK Hanácká Slavia Kroměříž, zápas 21. kola Moravskoslezské fotbalové ligy, Mohelnice 15. 4. 2017