Béčko těsně prohrálo v Kralicích

FC Kralice na Hané – FK Mohelnice B  2 : 1  (1 : 1)

B-mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo ve venkovním zápase 27. kola Olomouckého krajského přeboru s týmem FC Kralice na Hané v poměru 1 : 2. Což není vůbec špatný výsledek vzhledem k rozsáhlé marodce v našem béčku a časově kolidujícímu zápasu našeho A-mužstva. Do Kralic tak vyrazilo přesně jedenáct hráčů a dorostenec David Schön (*1999), který tak zažil premiéru v mužském týmu. A Davida bylo vidět. Celý zápas jsme byli jednoznačně lepší. Drželi jsme míč, domácí jsme přehrávali kombinačně po zemi ze zataženého bloku. Kralice pouze nakopávaly míče, které sbírala obrana nebo brankář Marek Kamisch. Hned v první minutě měl po centru Olejníka z pravé strany šanci na zadní tyči Vašek Plný. V 18. min dává gól hlavou Aleš Heidenreich po centru Milana Strnada. Gól jsme dostali po jediném zaváhání našich stoperů. Propadnutý nakopnutý balón z poloviny hřiště a útočník se štěstím prostřelil Marka Kamische. Kromě toho jsme měli další dvě dobré šance, Milan Olejník a David Schön. Druhý poločas jsme se trochu vysunuli ve snaze proměnit naši převahu ve vítězný gól. Bohužel kromě dalších dvou šancí Milana Olejníka a Honzy Rabenseifera (břevno) se tak nestalo. Druhý gól jsme dostali z dalšího z tisíce nákopů za naši obranu a asi z dvoumetrového ofsajdu, který pomezní Vedral neodmával. Zápas tak skončil naší porážkou v poměru 1 : 2. Hotovo, nemáme se za co stydět. Pouze nás mrzí, že jsme poprvé na jaře prohráli, a to až v desátém zápase.

Vlasťa Knýř, tentokrát v pozici asistenta trenéra B-mužstva, po zápase Prostějovskému deníku řekl: „Prvních dvacet minut jsme soupeře nepustili téměř k ničemu. Vstřelený gól nás ale nepovzbudil, spíš nějak zbrzdil. Kraličtí se pak už začali dostávat do hry a nedařilo se nám zachytávat jejich brejky. Hráli jednoduchý fotbal s nakopávanými míči a to jsme v obranné fázi nezvládali. Avšak za přístup a odvedenou práci pochválím bratry Marákovy i celý tým, hrající v oslabené sestavě.“

Góly: 30. Kováč, 77. Troneček – 18. Heidenreich. Rozhodčí: Kašpar – Vedral, Samek. ŽK: Surala, Drexler, Kováč – Olejník, Plný. Diváků: 80.
Sestava FC Kralice na Hané: Krejčí – Drexler (58. Neoral), Dočkal, Hlačík, Martinka – Surala (89. Lexa), Dostál (87. Novotný), Gottwald (76. Troneček), – Lehký (46. Horváth), Kováč. Trenér: Ivo Gottwald.
Sestava FK Mohelnice B: Kamisch – Heidenreich, Najman, Horák, Strnad – Rabenseifer – Schön (82. Rousek), Olejník, J. Marák, Plný – R. Marák. Trenér: Jiří Rousek.