Béčko přesvědčivě porazilo Dubicko

FK Mohelnice B – FC Dubicko  9 : 0  (6 : 0)

B-mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo v dalším domácím přípravném zápase s týmem FC Dubicko v poměru 9 : 0. Jak už výsledek napovídá, zápas byl výsledkově jednoznačnou záležitostí. Ovšem ještě víc než konečný výsledek určitě potěšila předvedená hra celého týmu, která byla založena na vysokém nasazení a mnohých zdařilých kombinacích, přičemž naši zápas odehráli ve 12 lidech a v bráně stál mladičký Honza Strupek. Velmi dobré výkony předvedli i naši mladí, kteří se prosadili i gólově. Už v 5. minutě zápasu se prosadil Jirka Kloss, 1 : 0. V 20. minutě dal další gól rovnou z rohového kopu Vašek Plný, 2 : 0. V 30. minutě Aleš Heidenreich zavedl balón do velkého vápna hostů, přes Libora Havlíčka doputoval k Honzovi Marákovi, který jej tvrdou střelou poslal do brány, 3 : 0. V 32. minutě Michal Zbořil vystihl špatnou rozehrávku hostů, přihrál balón na Radka Maráka, který jej přesnou střelou po zemi umístil k zadní tyči, 4 : 0. V 43. minutě naši rozehráli aut, balón přes jednoho z hráčů hostů odskočil k Liboru Havlíčkovi, který dokázal brankáře hostů přehodit, 5 : 0. V 45. minutě účet prvního poločasu přesnou střelou u přímého kopu zpečetil Tomáš Horák, 6 : 0.

Už v 47. minutě se náš tým dočkal dalšího gólu, když na velkém vápnu jeden z hráčů hostů ztratil balón, ten okamžitě získal Honza Marák, který jej z první přihrál na malé vápno na Libora Havlíčka, který doklepával do prázdné brány, 7 : 0. V 55. minutě jeden z hráčů hostů zahrál ve velkém vápně rukou, byla nařízena penalta, kterou střelou do protipohybu brankáře hostů proměnil Michal Zbořil, 8 : 0. V 59. minutě padl poslední gól zápasu, když Libor Havlíček převzal přesnou přihrávku do běhu, protáhl balón po lajně, přihrál z první pod sebe do druhé vlny před velké vápno, kde to náramně sedlo Kubovi Svobodovi, který všechno před sebou propálil, 9 : 0. Zápas mohl skončit ještě vyšším rozdílem, kdyby své velké šance proměnili Aleš Heidenreich a Jirka Rousek. Aleš orazítkoval tyč brány hostů a Jirka nedal gól střelou z bezprostřední blízkosti brankáře. A tak zápas skončil naším vítězstvím v poměru 9 : 0.

Sestava FK Mohelnice B: Strupek – Plný, Horák, Najman, Heidenreich A. – Marák R., Marák J., Zbořil, Svoboda, Havlíček – Kloss (85. Rousek).

Michal Kovář, trenér B-mužstva, nám po zápase řekl: „Jak já, tak i trenér hostů, jsme dnes uvítali možnost si společně zahrát fotbalový zápas. Zahrát si fotbal je určitě efektivnější než trénink. V dnešním zápase jsme chtěli vidět zejména naše mladé hráče a ti udělali dobrý dojem, ať už se jedná o bratry Radka a Honzu Marákovi, Jakuba Svobodu, Tomáše Horáka, Tomáše Najmana a další. Zápas se nám dnes jako týmu povedl a já jsem s předvedeným výkonem a herním projevem spokojený. O následujících víkendech nás čekají další přípravné zápasy. Příští týden bychom se měli doma utkat s Rýmařovem a o dalším víkendu bude následovat generálka s Lutínem.“