Béčko poprvé v sezóně prohrálo

TJ FK Ruda nad Moravou B – FK Mohelnice B  3 : 2  (1 : 1)

B-mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo ve venkovním zápase 9. kola III. třídy okresu Šumperk s B-mužstvem TJ FK Ruda nad Moravou 2 : 3. Tentokrát nám zápas výsledkově nevyšel. Důvody bychom mohli najít asi dva. Ten první spočívá v tom, že se nám prostě nepodařilo proměňovat šance, kterých jsme zejména ve druhém poločase měli doopravdy dost, domácí v tomto ohledu byli mnohem produktivnější. Ten druhý spočívá v tom, že se hrálo na hřišti malých rozměrů, jehož povrch rozhodně nepřál kombinaci, a domácí nasadili proti našemu umu sílu. Zápas se tak rozhodně nehrál v rukavičkách a chvílemi to na hrací ploše dost jiskřilo. Domácím se podařilo urvat výsledek zápasu, i když drtivá většina druhého poločasu byla v naší režii, na jeho samotném konci. O to víc výsledek zápasu mrzí. Mužstvo tentokrát posílili hráči A-mužstva Martin Vokoun, Vlasťa Knýř a Yimuran Kuerban a taky Petr Strupek, který ale musel pro zranění v 55. minutě ze hry odstoupit. Jako první už ve 2. minutě zápasu zahrozili domácí, když Honza Strupek na samé hranici velkého vápna fauloval Zapletala, a byla z toho standardka. Při té se k hlavičce dostal Václavek, který namířil nad naši bránu. V 5. a 7. minutě zápasu se neujaly střelecké pokusy Martina Vokouna a Xi Zhejiana. V 19. minutě číhal na centr u zadní tyčky brány domácích Petr Strupek, ale zakončení mu vůbec nesedlo. V 20. minutě se domácí dostali do vedení, když se nám nepodařilo z prostoru před naší bránou odpálit balón, k tomu se tak dostal Novotný a v zakončení nezaváhal, 1 : 0. V 24. minutě dal Martin Vokoun po zemi kolmici na Martina Srdýnka, který pronikl až před bránu, ale zakončil jenom slabou střelou, a tak si na brankáře domácích Bojčuka nepřišel. V 27. minutě vyrazil za nakopnutým balónem Hojgr a jeho zakončení po zemi jenom těsně minulo zadní tyč naší brány. V 37. minutě se Yimuran Kuerban snažil najít před bránou domácích centrem Petra Strupka, toho ale balón jenom lízl po hlavě. V 42. minutě mohlo být zle, když si Vojta Zeman před bránou pohrával s balónem, neudržel ho a Hojgr ve vyložené šanci jenom těsně minul zadní tyč. Už to vypadalo, že se do šaten půjde za těsného vedení domácích, ale přišla 43. minuta, kdy Martin Srdýnko chtěl nacentrovat na protilehlou stranu velkého vápna, do něho šel hlavou kapitán domácích Fišer, od kterého se balón odrazil a zapadl za Bojčukova záda, 1 : 1.

S počátkem druhého poločasu se obraz hry naprosto změnil. Náš tým ubral na snaze kombinovat po zemi, začal více hrát balóny vzduchem a domácí přestali stíhat. Naši si tak vytvořili veliké množství šancí a Bojčuka zaměstnávali mnoha střeleckými pokusy. V 54. minutě byl ve vyložené šanci Martin Pagáč, který z malého vápna jenom těsně minul spojnici brány domácích. Chytla se až v 63. minutě střela Honzy Coufala, který z hranice velkého vápna trefil šibenici, 1 : 2. I potom následoval festival spalování našich šancí. V 75. minutě Vlasťa Knýř ze střední vzdálenosti trefil tyč. A potom začali za delší konec tahat domácí. V 80. minutě rozehráli aut, Honza Strupek neudržel balón, ten propadl ke Skopalovi, jehož dorážku do prázdné zachytil Radek Vašata. V 83. minutě se až před bránu domácích prosmýkl Martin Vokoun, ale Bojčuk s pomocí dalších obránců ho zastavili, balón se odrazil k Martinovi Pagáčovi a ani ten balón ve skrumáži do brány neprocpal. V 86. minutě bylo srovnáno, když po našem faulu domácí rozehráli standardku, balón spadl na nohu Kallasovi, který jej dorážkou uklidil do brány, 2 : 2. Kallas zaúřadoval i v 89. minutě, když se se svým spoluhráčem dostal za nakopnutým balónem do akce dva na jednoho a Honzu Strupka překonal, 3 : 2. Naši sice reklamovali ofsajdové postavení, ale bez úspěchu. Když se potom do konce zápasu už nic zajímavého nestalo, skončil zápas naší porážkou v poměru 2 : 3.

Roman Kuba, trenér B-mužstva, nám po zápasu řekl: „Dnešní zápas nebyl vůbec o fotbale. Hrálo se na malém hrbolatém hřišti, kde se nedal fotbal vůbec hrát. My jsme se nemohli dostat k naší kombinační hře a nemohli využít naší rychlosti po stranách. Domácí tým měl hru založenou na nakopávaných míčích, dlouhých autech a především osobních soubojích. Nebojím se říct, že mi to dnes připomínalo spise rugby. Klukům jsem v poločase říkal, že dnes to bude jen a jen boj. Bohužel naši mladí kluci nejsou na takový styl fotbalu vůbec zvyklí a měli s tvrdou hrou soupeře problémy. Na vlastní oči dnes viděli, jak také může fotbal někdy vypadat. Že to vždycky není jen o fotbale. Domácím můžu jen pogratulovat. Žádný soupeř to tu nebude mít lehké. Jediné, co mě mrzí, že domácí hráči nebyli moc soudní a při některých soubojích byli až zákeřní. Chápu, že se chtěli na první tým tabulky vytáhnout. Jen je škoda, že někteří to udělali za každou cenu.“

Góly zápasu: 20. Novotný Radek, 86. Kallas Martin, 89. Kallas Martin – 43. Fišer Ivo (vl.), 63. Coufal Jan ŽK: Fišer – Zhejian. Diváků: 82. Rozhodčí: Šula Oldřich.

Sestava FK Mohelnice B: Strupek J. – Vokoun, Zeman, Vašata, Kuerban – Srdýnko, Coufal, Knýř, Zhejian – Pagáč, Strupek P. (55. Šincl).

Odkaz na fotky ze zápasu (foto Michal Mayer)

TJ FK Ruda nad Moravou B – FK Mohelnice B, zápas 9. kola III. třídy okresu Šumperk, Bohutín 30. 9. 2017