Muži v Hlučíně vybojovali první bod

FC Hlučín – FK Mohelnice  0 : 0

Mužstvo našeho FK Mohelnice remizovalo ve venkovním zápase 3. kola Moravskoslezské fotbalové ligy s týmem FC Hlučín v poměru 0 : 0. Po nevydařeném domácím zápase s Blanskem nás čekala cesta do Hlučína, odkud se body moc nevozí. Až na zraněného Lukáše Hapala odjelo mužstvo kompletní. Oproti minulému týdnu nahradil v obraně Vlasta Fiala Milana Olejníka a na post defenzivního záložníka nastoupil Michal Kovář, který nahradil Kubu Svobodu. Úvodní minuty zápasu byly z obou stran seznamovací. V 7. minutě si ale domácí vytvořili velkou šanci. Po naší ztrátě ve středu hřiště přišel rychlý protiútok středem, Žižka utekl Lubošovi Pinkavovi, ten prostrčil na Jančíka a ten sám před Kubou Horou trefil jenom jeho nohy. Hned za minutu přišla tutovka na druhé straně. David Bača zakombinoval ve středu hřiště s Honzou Fišarou, míč se dostal k Milanovi Dokoupilovi, který z velkého vápna trefil levou tyč, balon se odrazil zpátky do hřiště k Michalovi Kovářovi, před kterým byla skoro poloprázdná branka, ale Hlaváč stihl jeho střelu k pravé tyči vyrazit! Potom se na hřišti asi 10 minut nic závažného nedělo. Naši se snažili vycházet z bloku, domácí měli sice míč na kopačkách mnohem častěji, ale často byli nuceni hrát přihrávky zpátky k obráncům. Přístup našich kluků byl oproti Blansku mnohem zodpovědnější a nechybělo nasazení. Až v 20. minutě přišla příležitost Hlučína, kdy se Foltyn prokličkoval na pravé straně přes Jakuba Heidenreicha, odcentroval, ale Žižka ve skluzu branku přestřelil. Další šance domácích přišla v 34. minutě, kdy aktivní Žižka opět po centu zprava mul hlavičkou o 2 metry levou tyč. Poločas tedy skončil 0 : 0.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji a v 47. minutě se míč po průniku Ondry Kopy po pravé straně dostal na střed velkého vápna k úplně volnému Vlastovi Fialovi, balon ale skončil nad brankou. Za 4 minuty jsme zahrávali standartku zleva v blízkosti velkého vápna, Ondra Kopa zkusil domácího brankáře překvapit střelou na bližší tyč, ten ale ten ji vyrazil rukavicemi do strany. V 55. minutě David Bača rozehrál zprava roh až na zadní tyč na Romana Kubu, a ten nikým neatakovaný branku o kousek minul! V těchto chvílích jsme byli lepší a domácí se prakticky k ničemu nedostali. V 67. minutě se po dalším rohu Davida Bači se balon dostal na vápno k Vlastovi Fialovi, ten střelou přes hlavu minul. Za 2 minuty ten samý hráč o přihrávce Jakuba Heidenreicha netrefil branku střelou z 18 metrů na vzdálenější tyč. Domácí se přece jenom poté trochu probrali a začali držet víc balon, ale opět bez nějakých šancí. Až v 74. minutě zahrávali rohový kop zleva, ale hlavička domácího hráče skončila na horní síti. Byla to v podstatě jediná šance Hlučína v druhém poločase. Oba týmy si už do konce zápasu nic vážnějšího nevytvořily a tak zápas skončil remízou 0 : 0.

Roman Sedláček, trenér mužstva (Šumperský deník): „Dnes jsme se dokázali vrátit k naší hře, která nás zdobila na jaře. Tentokrát jsme předvedli bojovný výkon, byla tam agresivita, nasazení, vytvořili jsme si více šancí než soupeř. Bod z Hlučína bereme každopádně jako úspěch a může to být pro nás povzbuzení do dalších bojů. Především mě ale potěšila předvedená hra. Škoda těch šancí, ale s naším vystoupením opravdu mohu být spokojený, potěšil mě přístup hráčů a pokud se takto budeme prezentovat i v následujících zápasech, můžeme se měřit s každým a úspěch se určitě dostaví.

Rozhodčí: Hájek – Sedláček, Zaplatilová. ŽK: Hudeczek – Kuba, Vokoun. Diváci: 150.
Sestava FC Hlučín: Hlaváč – Massaniec, Heiník, Žižka, Sasín (90. Krejčí), Foltyn, Dostál, Hudeczek, Lukáš (76. Fišer), Štefek, Jančík (60. Szotkowski). Trenér: Milan Valachovič.
Sestava FK Mohelnice: Hora – Fiala, Pinkava, Kuba, J. Heidenreich (76. Markovič) – Kopa, Fišara, Kovář, Bača, Bzirský (87. Olejník) – Dokoupil (57. Vokoun). Trenér: Roman Sedláček.