Muži nadělovali v Lutíně!

Začátek nového týdne a s ním nové informace z víkendových zápasů FKM.

Muži hráli na půdě Lutína, který je pro nás velmi nepříjemným soupeřem a zápasy s ním jsou vždy náročné.

TJ Sigma Lutín – FK MOHELNICE 0 : 6

Hodnocení trenéra Romana Kubu: „Další zasloužené vítězství. Hodnocení posledních 3 zápasů je velmi podobné. Vytváříme si velké množství šancí a daří se nám dávat hodně branek. V příštím domácím utkání hostíme silné Ústí a takový zápas nám ukáže, jestli dokážeme porážet i ty nejlepší týmy v soutěži.“

Starší dorost zajížděl na půdu HFK Olomouc, vedoucího celku tabulky.

1.HFK Olomouc – FK MOHELNICE 1 : 0

Hodnocení trenéra Pepu Mikeše: „V sobotu jsme narazili na první tým dorostenecké divize 1. HFK Olomouc. První poločas jsme hráli proti větru a byli jsme pod tlakem. Soupeř využil jednu ze svých šancí a my jsme ani jeden ze dvou velmi nebezpečných brejků nedotáhli. Poločas 1:0. Ve druhém poločase jsme my i s podporou větru byli nebezpečnější, ale nepodařilo se nám prosadit gólově.“

Mladší dorost přiváží vysokou nadílku z Holic…

1.HFK Olomouc – FK MOHELNICE 9 : 0

Hodnocení trenéra Kubu Mikeše: „Na posledních 5 zápasů jsme se trenéři dorostu dohodli, že z U17 a U19 vytvoříme co nejlepší tým, i vzhledem ke zraněním a chybějícím hráčům staršího dorostu. Zároveň se díky volnu našich mohelnických starších žáků naskytla příležitost zařadit budoucí dorostence do sestavy. První poločas se nám nepodařil, ale nevěšeli jsme hlavy a chtěli si zahrát fotbal i za nepříznivého skóre. Naši mladíci ročníku 2007, kterých v jednu chvíli bylo v sestavě dohromady 7, se ve druhé půli rozkoukali a nedali soupeři nic zadarmo. Druhý poločas už byl proto o poznání lepší. Jsem rád, že jsme mohli pomoci staršímu dorostu a zároveň vyzkoušet nové tváře, aby se seznámili s budoucími spoluhráči a kvalitní soutěží.“

Starší žáci předehrávali své utkání již ve čtvrtek, jelikož o víkendu náš stadion hostil MČR v psím agility.

FK MOHELNICE – SK Sulko Zábřeh 2 : 1p.

Hodnocení trenéra Martina Petříka: „Zápasy se Zábřehem, který byl mírný favorit, jsou malé derby a opět se hrál pěkný a rychlý fotbal. Po trochu utrápeném výkonu s Kozlovicemi se hrál v celku pohledný fotbal, plný důrazu a nasazení z jedné i druhé strany. V bráně již po třetí začal Ondra Kacr, protože jsme tentokrát neměli ani druhého brankaře Kubu Vlčka a Dominik je stále zraněný. Na našich hráčích bylo opět vidět velké odhodlání a snahu porazit soupeře od začátku utkání. Vypracovali jsme si i několik slibných šancí a jen více klidu v zakončení mělo za následek jejich neproměnění. Rovněž Zábřeh nepřijel bránit a hra se přelévala z jedné půlky na druhou. Po jedné z rychlých akcí se Zábřehu podařilo dostat do vedení a do kabin se šlo za stavu 0:1. O poločase nebylo potřeba kluky vůbec hecovat. Bylo vidět, že s vědomím předváděné hry si věří a hned od úvodu to dokazovali. Dostávali jsme se postupně do dalších velkých příležitostí, ale až Adam Šmelko srovnal stav po pěkné křídelní akci a centru na 1:1. Tento stav zůstal i po obrovské šanci soupeře v poslední minutě utkání, kdy se opět vyznamenal Ondra Kacr a šlo se na penalty. Penalty jsou trochu loterie, ale nám se je znovu podařilo zvládnout i přesto, že je moc netrénujeme a bereme i druhý bod. I když ne všechno se povedlo, musím opět pochválit všechny hráče, za nasazení a odpovědný přístup bez rozdílů do posledního hráče. Takto je potřeba pracovat i nadále!!!“

Mladší žáci i nyní nedokázali utkání vyhrát a jejich proherní šňůra se natahuje. Pevně věříme, že se to brzy již zlomí.

FK MOHELNICE – SK Sulko Zábřeh 1 : 6

Hodnocení trenéra Ondru Uhlíka: „Zápasy se Zábřehem jsou stále velmi podobné. Soupeř napadá naši rozehrávku a těží z našich chyb, které vznikají z těchto soubojů. Hra se odehrává na naší polovině a pokud se dokážeme dostat na polovinu soupeře, tak to dokáže zlikvidovat „obrovský“ stoper. Bohužel se stále nedokážeme vyrovnat/naučit hrát s výškově lépe vybavenými hráči. Jakmile překonáme tento respekt, tak věřím, že i výsledek bude příznivější.“

Starší přípravka zvládla v minulém týdnu dokonce dvě utkání a v obou zápasech vyhrála vysokým rozdílem.

FK MOHELNICE – TJ Postřelmov 12 : 2

TJ Sokol Lesnice – FK MOHELNICE 2 : 11

Hodnocení trenéra Květoše Vašíčka: „Tento týden jsme hráli dvě utkání po sobě, během dvou dnů. Kluky bych chtěl pochválit, jak k tomu přistoupili. Jak s předvedenou hrou, tak s nasazením. Dvoj zápas jsme zvládli na výbornou, tak si kluci můžou užít volného víkendu. Střelci (oba zápasy dohromady): Chudáček Dominik 5x, Vašíček Petr 4x, Mandák Jony 3x, Hanousek Jakub 3x, Synek William 2x, Rebl Jan 2x, Zeman Vítek 1x, Wolf Vítek 1x, Friedl Jakub 1x.“

Mladší přípravka na domácí půdě nezaváhala a zvítězila.

FK MOHELNICE – TJ Postřelmov 6 : 2

Hodnocení trenéra Ondru Brulíka: „Dnešní zápas proti Postřelmovu nabídnul velmi vyrovnané utkání i když výsledek tak nevypadá. Od začátku si kluci vypracovali mnoho gólových příležitostí a zápas mohl skončit daleko větším rozdílem, bohužel nám chybělo štěstí v zakončení. Postřelmov poté skóroval po našich 2 zbytečných chybách. Za celé utkání kluci zaslouží pochvalu, jelikož bojovali až do konce.“

#fialovesrdcemusismit💜⚽️