Derby je naše!!

Přinášíme přehled víkendových výsledků našich celků.

Muži hráli derby v Zábřeze a podařilo se jim zvítězit 3:1.

SK Sulko Zábřeh – FK MOHELNICE 1 : 3

Hodnocení Karla Junka: „Hráči po 2 porážkách vstoupili do utkání nabuzeni a od první minuty si šli za vítězstvím. V 17. minutě se míč dostal na hranici velkého vápna k Vlasťovi Knýřovi, který nádhernou křižnou střelou zamířil přesně. V následných minutách se hra přelévala ze strany na stranu a po našem rohovém kopu Knýře skóroval Ryba 0:2. Bohužel ještě do poločasu stihl Zábřeh snížit na 1:2 ze standartky. Po půlce v 50. minutě mohlo být ještě hůř a soupeř mohl srovnat krok, ale nařízenou penaltu lapil náš golman. Hra se po neproměněném pokutovém kopu vyrovnala a odehrávala se ve středu hrací plochy. Tím, že zápas proběhl na umělé trávě, kde je hřiště menších rozměrů, byla spousta soubojů a každá standartní situace byla nebezpečnou. O tom se domácí přesvědčili v 75. minutě, kdy se po rohovém kopu na ose Knýř, Ryba zrodil 3. gól v jejich síti. Do konce zápasu se kromě nesportovního zachování domácích (kteří nevrátili zakopnutý míč po zranění našeho hráče a naopak se pokusili ještě skórovat) již nic zásadního neodehrálo a odvezli jsme si ze Zábřehu 3 body. Letošní zápasy se Zábřehem nám přinesly celkem 6 bodů za 2 vítězství a krásné skóré 11:3.“

Starší dorost chtěl pokračovat na jejich vítězné vlně, ovšem postavil se proti nim soupeř, který také na jaře ještě neprohrál.

FK MOHELNICE – TJ Valašské Meziříčí 3 : 3

Hodnocení trenéra Pepu Mikeše: „Dnes se proti nám postavil soupeř, který na jaře taky neprohrál, porazil první celek tabulky 5:1 a ze tří zápasů měl skóre 18:2. První poločas byl vyrovnaný, ujali jsme se vedení, kdy odraženým míč napálil do brány Mikuláš Mikeš. Soupeř vyrovnal po nedorozumění našeho obránce s gólmanem (vlastní gól). Potom se střídaly oba týmy v aktivitě, my gól ze šance nedali, bohužel soupeř po naší chybě ano. Poločas 1:2. Druhý poločas jsme začali aktivně a po faulu na Ondru Brulíka proměnil penaltu Ondra Šolc(se štěstím) a vyrovnal. Snažili jsme se, soupeř taky a po povedeně zahrané standartce se ujal vedení 3:2. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat na 3:3 po tečované střele Ondru Brulíka. Dobrej zápas, sáhli jsme si na dno sil a tak to má být. Děkuju klukům za bojovnost a nasazení.“

Mladší dorost oproti starším kolegům všechny své zápasy prohrál a snažil se tuto skutečnost změnit.

FK MOHELNICE – TJ Valašské Meziříčí 2 : 4

Hodnocení trenéra Kubu Mikeše: „Dnes jsme mohli soupeře, který hraje o 1. místo jen překvapit. To se nám také povedlo. Vstoupili jsme do zápasu v jiném složení formace a to, co jsme si řekli před zápasem, hráči beze zbytku plnili. Využili jsme naše rychlé a kreativní krajní záložníky, kteří se zasloužili o vedení v poločase. Nejprve Dang po krásném dlouhém míči od Činčaru pronikl do šestnáctky a skóroval. Poté se prosadil sám Šimon Činčara, který z dálky umístěnou střelou zvýšil na 2:0. Už v první půli odešel ze hřiště Mikuláš Mikeš (křeče) a v druhé půli jsme museli vystřídat celý střed hřiště. Bohužel jsme obdrželi zbytečný gól na 2:1 hned v úvodu druhé půle a soupeř navázal ihned a srovnal na 2:2. I po výměně hráčů za starší žáky jsme se snažili a vypracovali jsme si zajímavé šance. Soupeř nás ale postupem času čím dál více tlačil a do konce zápasu jsme obdrželi další 2 góly. Musím mužstvo pochválit za přístup k zápasu a nadstandardní nasazení. Rychlá a jednoduchá kombinace také konečně fungovala i když nám soupeř nechával minimum prostoru a času. Pokud takto nastoupíme na každého soupeře, tak se úspěch určitě brzy dostaví.“

Starší žáci a Mladší žáci měli tenhle víkend volno, z důvodu lichého počtu týmů v soutěži.

Starší přípravka již také zahájila jarní část soutěže a hnedka si připisuje vítězství.

FK MOHELNICE – Sokol Lesnice 13 : 7

Hodnocení trenéra Květoše Vašíčka: „Zápas byl ze začátku na obě dvě strany vyrovnaný. Spíš se hosté dostávali do šancí po našich individuálních chybách. V polovině zápasu jsme už měli hru pod kontrolou a tak jsme zápas vyhráli. Branky: Synek William 3x, Zeman Vítek 2x, Vašíček Petr 2x, Mandák Jony 2x, Chudáček Dominik 2x, Vachutka Jiří 1x, vlastní 1x.

Mladší přípravka sehrála těžké utkání s celkem ze Šumperka.

FK MOHELNICE – FK Šumperk „A“ 9 : 12

Hodnocení trenéra Martina Vokouna: „Dnešní utkání bylo naše první v jarní části sezóny. Oproti podzimu nás budou čekat jiní a kvalitnější soupeři. Dnes jsme hráli proti silnému soupeři ze Šumperka. Bylo vidět, že soupeř má některé kluky individuálně úplně jinde, ale na druhou stranu musím říct, že naši kluci s nimi hráli vyrovnané utkání a v některých částech zápasu jsme soupeře přehrávali. Bohužel koncovka zápasu se nám nepovedla a soupeř nám gólově odskočil. Přesto musím kluky pochválit za bojovnost a některé krásné gólové akce. Navíc bych vyzdvihnul gólmana Honzu Kuču, který chytil neskutečné množství šanci soupeře.“