Víkendové výsledky celků FKM

Výsledky víkendových zápasů + dohrávky z týdne.

O tomto víkendu sehráli naši muži domácí zápas s týmem z Lipové.

FK Mohelnice – SK Lipová 2 : 1

Hodnocení trenéra Romana Kuby: „Naše domácí zápasy mají stejný průběh. V 1. poločase si vytvoříme několik jasných gólových příležitostí a je to jen o tom, kolik z nich dokážeme proměnit. Kdyby jsme dnes vedli po první půli 5-1 nikdo by se nedivil. Ale bohužel dnes nám to tam napadalo. Ve druhém poločase jsme naopak nepochopitelně z naši hry ustoupili, neuhrávali jsme druhé balony a soupeře pustili do hry. I tak jsme ale Lipovou za celých 90 minut nepustili ani do jediné 100% šance a nebýt standartních situací, neměli nás z čeho překvapit.“

Starší dorost sehrál na domácím hřišti velmi zajímavou bitvu s celkem HFK Olomouc.

FK Mohelnice – HFK Olomouc 2 : 3

Hodnocení trenéra Pepu Mikeše: „V zápase s prvním celkem tabulky jsme převedli dobrý výkon, bohužel na body to nestačilo. Prohrávali jsme 3:0, po dvou gólech Štěpána Holinky jsme snížili na 3:2 a v závěru utkání jsme po standartkách mohli vyrovnat. Ale nepodařilo se.“

Mladší dorost si připsal porážku.

FK Mohelnice – HFK Olomouc 2 : 5

Hodnocení trenéra Luboše Homoláka: „Začátek zápasu byl z naší strany vlažný a nepozorný. Soupeř nás potrestal hned třikrát. Pak se hra vyrovnala a podařilo se nám z brejku snížit. Těsně před poločasem jsme inkasovali počtvrté. Do druhé půle jsme nastoupili se změnami v rozestavení. Hra se změnila . Byli jsme důrazní, pohybliví a včas u balónu. Podařilo se nám snížit a závěr zdramatizovat. Těsně před koncem byl proti nám nařízen pokutový kop, který stanovil konečný výsledek. Přesto hráči zaslouží pochvalu za disciplinovaný a kolektivní výkon.“

Starší žáci odehráli celkem dva zápasy. Víkendový v Jeseníku a domácí středeční dohrávku.

FK Jeseník – FK Mohelnice 9 : 0

FK Mohelnice – FK Nezamyslice 3 : 4 pen.

Hodnocení trenéra Martina Petříka: „Do Jeseníku jsme vyrazili (vinou nemocnosti) opět pouze ve 12 lidech a narazili na soupeře, který byl jednoznačně lepší. Klukům tentokrát nelze vytknout co se týká nasazení a snahy nic, kvalitní soupeř nás však přehrál ve všech směrech. Stále máme problémy s fyzičkou a od toho se odvíjí ostatní věci. V tomto složení nám chyběla i kvalita a tak výsledek hovoří jasnou řečí. Tentokrát jsme s Jeseníkem nedokázali držet krok a dostali další tvrdou lekci.

K přeloženému utkání s Nezamyslicemi jsme snad po třetí v této sezóně nastoupili mimo dvou hráčů komplet. Bohužel na nás leží po třech vysokých porážkách „deka“ z které se neumíme zatím dostat. Opět nám chyběla ochota pro hru a udělat něco navíc, chyběl pohyb, kombinace, a hlavně SNAHA a ZAPÁLENÍ, mnoho hráčů stále spoléhá na silné jedince a hrají alibisticky. Nešla nám kombinace, chyběl pohyb a obraz hry byl bídný, kazíme i jednoduché a snadné věci. Tentokrát byl soupeř vyrovnaný a skóre po každé naší brance dokázal vyrovnat. Nutno podotknout, že vždy po našich hrubých a zbytečných chybách. Po konci utkání, kdy všechny tři naše branky vstřelil uzdravený Daniel Kopa, byl stav 3:3 a šlo se na penalty. V penaltové loterii jsme měli tentokrát smůlu a druhý bod bral soupeř.Ze 17 hráčů kteří byli nominováni bylo pouze cca 6-7 hráčů, kteří snesou trochu přísnější měřítko!!! S tímto faktorem bohužel nemůžeme momentálně pomýšlet na lepší umístění.“

Mladší žáci hráli jako jejich starší kolegové také dva zápasy.

FK Jeseník – FK Mohelnice 15 : 0

FK Mohelnice – FK Nezamyslice 2 : 5

Hodnocení trenéra Ondru Uhlíka: „Zápas s Jeseníkem byl pro nás velkou školou. Soupeř byl velmi kvalitní jak po fotbalové, tak po fyzické stránce. Pro případné vstřelení gólu nám chybělo více odvahy v soubojích jednoho na jednoho a větší rozvaha ve finální fázi. Opět můžeme bohužel konstatovat, že pro zabránění naší útoční činnosti stačil jeden o hlavu větší, důrazný, rychlonový obránce. Jediným přínosem bylo, že jsem měli fáze zápasu, kdy jsme vzorným vyplňováním prostorů přinutili soupeře k odevzdání míče popř. zakončit z velké vzdálenosti.

Středeční vyrovnané utkání bohužel rozhodly naše tři hrubé chyby v obraně, když jsme třikrát „namazali“ soupeři na gól. Ale je potřeba říct že na úzkém tréninkovém hřišti se to dalo očekávat. Kladně lze hodnotit naši „postupnou“ rozehrávku na opravdu stísněném prostoru, kde jsme se dostali třemi, čtyřmi nahrávkami do zakončení.“

Starší přípravka hrála vyrovnaný zápas v Postřelmově.

TJ Postřelmov – FK Mohelnice 7 : 6

Hodnocení trenéra Květoše Vašíčka: „V sobotu 16.10 jsme odehráli vyrovnané utkání v Postřelmově, bohužel posledních pár vteřin do konce jsme inkasovali gól,️ a tak jsme smolně prohráli 7:6. Branky: Chudáček Dominik 5x, Zeman Vít 1x

Mladší přípravka sehrála utkání v blízkých Moravičanech a bohužel si připsala porážku.

TJ Tatran Moravičany – FK Mohelnice 11 : 5

Hodnocení trenéra Martina Vokouna: „Dnešní zápas musím i přes prohru hodnotit pozitivně. Kdybychom proměnili všechny šance, které jsme měli, výsledek by vypadal více vyrovnaný. Bohužel jsme góly nedali a kluci z Moravičan byli v útoku hladovější a produktivnější. I tak kluci zaslouží pochvalu, protože se mi dnešní výkon líbil.“

#fialovesrdcemusismit 💜⚽