Zhodnocení fotbalové sezóny jednotlivých kategorií FK Mohelnice

Vážení příznivci mohelnické kopané. Máme za sebou další fotbalovou sezónu, při které se toho mnohé na zelených trávnicích odehrálo. Proto nám dovolte, abychom Vás mohli seznámit s úspěchy jednotlivých kategorií.

Začneme od těch ročníkově nejmladších. Ti, pod vedením trenéra Květoslava Vašíčka, kterému pomáhali Martin Chudáček, Daniel Šrot a Vojtěch Zeman, sváděli boje v soutěži mladších přípravek. Pro mnohé z nich se jednalo o první soutěžní utkání. Proto první půlrok byl pro chlapce velice náročný a znali převážně porážky. Díky zimní přípravě, kdy absolvovali přes 9 turnajů s hezkými výsledky, kluci nabrali zkušenosti, které zúročili v jarní části sezóny, kdy již některá utkání vyhráli, popřípadě prohráli s malým brankovým rozdílem. Všem chlapcům patří velký dík za práci, kterou odvádí v trénincích a určitě se to projeví na výsledcích v dalším ročníku.

Starší přípravku, tedy chlapce narozené v ročnících 2009 a 2010, vedli trenéři Martin Karger a Ondřej Uhlík. Trenéři měli k dispozici 13 aktivních hráčů a s průběhem celé sezóny byli velice spokojení. Hráči odehráli více než 20 soutěžních utkání, ve kterých dokázali, že jsou dobrým příslibem do budoucnosti našeho oddílu. Velkou výhodou je to, že všech 13 hráčů setrvá ještě jednu sezónu ve starší přípravce a budou doplněni o ročníkově vycházející hráče z mladší přípravky. Z tohoto důvodu se naši trenéři rozhodli, že do příštího ročníku přihlásí rovnou dvě mužstva.

Jako poděkování za předváděné výkony a kvalitní práci při trénincích, byli hráči obou kategorií přípravky odměněni možností vyprovodit do soutěžního zápasu ligové hráče z týmu SK Sigma Olomouc, což si chlapci náležitě užili.

I v žákovských kategoriích jsme měli dva celky. Přesněji řečeno mladší a starší žáky, kteří sváděli souboje v soutěži krajského přeboru. Mladší žáky vedl trenér Martin Petřík, kterému pomáhal asistent trenéra Milan Appl. Tuto kategorii nám před sezónou opustili dva velice talentovaní chlapci ročníku 2007, kteří se přesunuli do vyšší soutěže. V kombinaci se slabým ročníkem chlapců 2006 to znamenalo, že za mladší žáky nastupovalo 6 chlapců věkově spadajících do starší přípravky. Ač na první pohled se mohlo zdát, že se jedná o oslabené mužstvo, odváděli chlapci po celou sezonu kvalitní výkony, které v kombinaci s pečlivým přístupem k tréninkům znamenaly umístění v polovině tabulky, což ukazuje silný předpoklad lepších umístění v dalších letech. Všichni chlapci této kategorie si zaslouží velkou pochvalu, nadprůměrné výkony pak předváděli především Daniel Kopa, Jakub Oharek a Ladislav Pavlík.

Starší žáci, kteří jako první mládežnická kategorie již hrají na velké hřiště, jako dospělé kategorie, pod vedením trenéra Martina Vokouna, skončili na velice krásném 3. místě. Ač předsezónní ambice byla soutěž rovnou vyhrát, tak sportovně musíme uznat, že se jedná o hezký úspěch. Třetí místo uhráli až v posledním kole, kdy v přímém souboji přehráli tým z Kozlovic. Hráči po celou dobu sezóny předváděli takový fotbal, jakým se chce FK Mohelnice v budoucnu prezentovat. Velkou pochvalu si zaslouží Ondra Brulík a Štěpán Holinka, kteří nás gólově táhli celou sezonu. Ti dva, co kolikrát předváděli, to byla radost se dívat. Ale pochvala a velký dík patří celému týmu.

Dorostenci hrající krajský přebor se umístili na 6. místě v tabulce. Očekávání bylo před sezónou vyšší, avšak po mizerném podzimu, kdy se tým pohyboval na 11. příčce a nabral vysokou bodovou ztrátu na čelo tabulky, se na lepší umístění již nedalo pomýšlet. V půlce sezóny tým přebrala trenérská trojice Roman Kuba, Karel Junek a Radek Vašata, kteří se pohybují i u mužské kategorie. Tréninky byly spojené pro dorost a muže, naši mladí hráči si byli nuceni navyknout na vyšší intenzitu, rychlost, sílu a kvalitu, což se podepsalo na předváděné hře a bodovém zisku v druhé půlce sezóny. Mnoho hráčů z týmu dorostu dostalo příležitost v kategorii mužů a i zde se svými výkony neztratili. Na těchto hráčích je vidět, že zvolený směr výchovy mládeže je správný a do budoucna jediný možný tak, aby za Mohelnici hráli odchovanci. Zároveň je to i motivací pro mladší hráče, aby pochopili, že jejich práce má smysl a jednou i oni dostanou příležitost si zahrát za mužský celek, což v minulých letech nebývalo pravidlem.

Muži FK Mohelnice ve své první sezóně v krajském přeboru, po sestupu z 3. ligy, obsadili 6. místo. Před začátkem sezóny nebyly stanoveny žádné konkrétní cíle, chtěli jsme skončit co nejlépe. Mnohem důležitější bylo ovšem to, že jsme chtěli zapojit naše dorostence, což se podařilo a v příští sezóně dostanou ještě více prostoru. Doplní se vhodně kádr a budeme předvádět takový fotbal, který bude naše diváky bavit.

Závěrem bych strašně moc rád poděkoval všem rodičům hráčů, že své děti podporují a fandí jim, stejně tak patří i poděkování trenérům, za jejich náročnou práci. Nesmím opomenout poděkovat i městu Mohelnice a všem našim sponzorům za podporu, bez které by nebylo možné fungovat tak, jak fungujeme. Speciální dík patří i fanouškům, kteří nás z tribun hlasitě podporují, a doufáme, že i v příští sezóně se s nimi budeme na stadionech potkávat!

 

 

Za FK Mohelnice Karel Junek