Zápasy mládeže a B-týmu: 24.2.- 25.2. 2018

Přinášíme ohlédnutí se za víkendem B-týmu a mládeže. Středeční zápas starších žáků s týmem Uničova U14 se ani v druhém termínu z důvodu marodky nepodařilo odehrát. V sobotu pak byla na naší umělé trávě odehrána postupně tři utkání. Ráno od 9:15 odehráli zápas starší žáci, kteří si poradili s Novými Sady výsledkem 5:1. Po poledni pak zápasy odehrál i náš B-tým proti Třeštině – 0:1 a dorost proti Podolí – 4:0

B-tým: Mohelnice – Třeština – 0:1

Branky: –

Sestava: Strupek – Kuerban, Zeman, Vašata, Šincl – Srdýnko, Klimeš, Smrček, Byvan D. – Pagáč, Kamler

„Nebudu se za nic schovávat a budu upřímný, říkal jsem to hráčům i o poločase. Já nemůžu hodnotit naši předvedenou hru, protože doteď se na tréninky scházíme v minimálním počtu lidí a někteří hráči tak ani nemůžou vědět, co po nich v zápase vyžaduji. Individuálně máme v týmu dobré a na poslední třídu nadstandartní hráče, ale pokud na hřišti nebudeme fungovat jako jeden muž a nebudeme vědět, co chceme hrát, tak se budeme prezentovat podobnými výkony jako dnes a pro mě jako pro trenéra taková práce ztrácí smysl.“

Roman Kuba, trenér

Dorost: Mohelnice – Podolí – 4:0

Branky: Vašata 2, Kubíček, Schön

Sestava: Byvan A. – Zapletal, Dunovský, Pospíšil, Linhart – Mayer, Petruška, Schön, Šváb  – Kubíček, Václavík (Vašata)

„Na rozdíl od zápasu B-týmu jsem byl s tímto zápasem velice spokojen. Kluci hráli s velkou chutí a bylo na nich vidět, že si zápas užívají. Předváděli jsme rychlý kombinační fotbal po stranách bez zbytečných ztrát a z takového fotbalu máte jako trenér radost, když hráči v zápase předvádí věci, které se do nich snažíte na tréninku dostat a hezky se na to dívá.

Roman Kuba, trenér

St. Žáci: Mohelnice – Nové Sady U15  – 5:1

Branky: Vyhlídal 2, Urbášek, Dunovský, Linhart

Sestava: Rozman – Ramert, Dunovský, Vykydal (05), Kratochvíl – Bača, Urbášek, Holinka – Linhart, Vyhlídal, Brulík

I tuto sobotu jsme nastoupili ve velmi improvizované sestavě doplněné o čtyři hráče ročníku 2005 proti týmu Nových Sadů, kteří stejně jako my, doplnili svoji sestavu o mladší žáky. Začátek zápasu se nám moc nevydařil, špatně jsme se pohybovali, vázla kombinace a míč jsme velmi rychle po zbytečných ztrátách odevzdávali soupeři. Vyústěním našeho rozpoložení pak byl vstřelený gól soupeře poté, co jeden z protihráčů napálil míč ze skrumáže přímo do naší brány. Obdržený gól však na náš tým naštěstí zapůsobil jako budíček a ještě do poločasu se nám podařilo skóre otočit. Ve druhé půli jsme pak naši, po všech stránkách zlepšeno hru, vyjádřili i gólově a proto i nadále pokračujeme v přípravných utkáních na vítězné vlně.

„Protože jsme utkání odehráli přesně v 11 hráčích bez střídání, tak jsme šli do utkání s cílem co nejvíce držet míč a co nejméně běhat bez něj. Až na úvod utkání, který jsme prospali, tak se nám náš záměr – držet míč co nejvíce, poměrně dařil. Musím opět pochválit všechny hráče za výkon včetně hráčů ročníku 05, kteří se velmi dobře zapojují do našich zápasů.“

Petr Večeř, trenér

Příští zápasy: