Derby s Podolím ovládlo naše béčko

FK Mohelnice B – TJ Podolí  5 : 1  (2 : 1)

B-mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo v domácím zápase 4. kola III. třídy okresu Šumperk s týmem TJ Podolí v poměru 5 : 1. Velice pěkná návštěva 110 platících diváků mohla ve vydařeném letním sobotním odpoledni vidět velmi dobré představení našeho B-mužstva, které v místním derby po všech stránkách přehrálo a zaslouženě zvítězilo se svým soupeřem z Podolí. Zápas měl určitě svůj náboj, protože v dresu soupeře hrála slušná řádka hráčů, kteří měli v minulosti co do činění s mohelnickým fotbalem a většinu z nich můžeme pravidelně vídat v ochozech našeho Městského stadionu na zápasech našich týmů. Po celý zápas naše B-mužstvo viditelně tahalo za delší konec. Je ale pravdou, že jsme mohli dát víc gólů. Dílem jsme ale spoustu šancí spálili a dílem svůj tým několikrát výrazně podržel gólman hostů, echt Mohelničák a trenér naší mladší přípravky Jarda Komárek. Celkové skóre se tak zastavilo na stavu 5 : 1. Třemi góly se na něm podílel Martin Srdýnko a po jednom přidali Kuba Svoboda a Martin Pagáč. Díky tomu jsme se dostali na první místo průběžné tabulky. Už v 5. minutě se do šance dostal Martin Pagáč. Nejdříve se snažil probít za centrovaným balónem, ale sám skončil v bráně hostů a o chvilku později pálil z malého vápna nad. V 9. minutě Kuba Svoboda nacentroval za obranu hostů na Radka Vašatu, který z voleje taky vystřelil nad bránu hostů. V 10. minutě se nám už ale podařilo skóre otevřít, když Kuba Svoboda dal po zemi přesně načasovanou přihrávku na Martina Srdýnka, který uklidil balón do sítě střelou na zadní tyč, 1 : 0. V 13. minutě Martin Pagáč z malého vápna nastřelil brankáře hostů Jardu Komárka. V 16. minutě Martin Pagáč s Radkem Vašatou svojí kombinací ve velkém vápně vyšachovali obranu hostů, ale chybělo tomu přesné zakončení. V 22. minutě se Martin Srdýnko položil z voleje do centru od zadní tyče brány hostů, byla z toho tvrdá a přesná rána a gól, 2 : 0. V 26. minutě naši předvedli rychlou akci, když Kuba Svoboda dal po zemi na rozběhnutého Martina Srdýnka, ten přihrál na úplně volného Radka Vašatu, kterému ale zakončení nesedlo a balón skončil těsně vedle brány hostů. V 28. minutě se málem ujala další kombinace Radka Vašaty a Martina Pagáče, který střelou z bezprostřední blízkosti Jardu Komárka nepřekonal a odražený balón Radek Vašata nasměroval nad bránu hostů. V 32. minutě jsme si vytvořili další dvě gólové šance, když nejdřív Kuba Svoboda rozdal balón na Honzu Coufala, ten si s ním zaběhl k bráně hostů, dal pod sebe na malé vápno na Petra Čanka, který si ale balón nedokázal srovnat. A ihned potom centroval od lajny na malé vápno hostů Martin Srdýnko, posadil balón na úplně volného Martina Pagáče, který ale ve vyložené šanci hlavou zamířil mimo tři tyče. V 34. minutě Kuba Svoboda svojí střelou ze střední vzdálenosti Jardu Komárka, který balón dokázal vytěsnit, notně protáhl. V 38. minutě se do první gólové šance dostali i hosté, když se před Honzou Strupkem, který mu zmenšil úhel, zjevil David Petruška, který si v souboji jeden na jednoho na Honzu nepřišel. Do odraženého balónu se potom opřel Karel Rissner, ale naši zadáci jeho pokus zablokovali. Hostům se ale přeci jen podařilo v 43. minutě podařilo prosadit, když Marek Nejezchleba dostal na hranici našeho velkého vápna přihrávku po zemi přímo proti noze, vypálil proti Honzovi Strupkovi, který byl trochu vylezlý z naší brány, a balón zamířil přímo do šibenice, 2 : 1.

Druhý poločas otevřela v 46. minutě střela Petra Čanka, která zaplachtila nad bránu hostů. V 50. minutě Kuba Svoboda rozehrál rohový kop, Jarda Komárek prudký balón vyrazil před sebe na hranici velkého vápna, kde se do něj z první opřel Martin Srdýnko a trefil, 3 : 1. V 54. minutě potom Martin pronikl do velkého vápna hostů, zakončil po zemi ze strany, ale Jarda Komárek balón sebral. V 63. minutě Honza Kamlar nacentroval na protilehlou tyč na Frantu Mayera, který se do balónu opřel svojí slabší levačkou, ale namířil hodně mimo bránu hostů. V 64. minutě Kuba Svoboda přihrál do velkého vápna na Martina Pagáče, který přesně vystřelil na zadní tyč, 4 : 1. V 68. minutě si Martin Srdýnko potáhl balón do velkého vápna hostů, dal po zemi do druhé vlny na Kubu Svobodu, který taky úspěšně zakončil, 5 : 1. V 75. minutě Martin Srdýnko vystřelil na bránu hostů a Jarda Komárek jeho pokus zlikvidoval. V 81. minutě se před Milošem Pospíšilem na polovině hostů otevřel prostor, a tak to zkusil z dobrých 30 metrů, bohužel ale jeho projektil prosvištěl kolem brány hostů. V 85. minutě z podobné vzdálenosti vystřelil i Kirilis Grigorovs přímo na bránu hostů, ale protože byl Jarda Komárek na místě, balón vykopl. V 87. minutě jsme si vypracovali poslední šanci, když Martin Srdýnko přihrál po zemi před velké vápno na Miloše Pospíšila, který si ale nesrovnal mířidla a vystřelil nad bránu hostů. A protože se potom už nic zajímavého nestalo, skončil zápas naším vítězstvím v poměru 5 : 1.

Roman Kuba, trenér našeho B-mužstva, nám po zápase řekl: „Dnešní zápas s Podolím byl plně v naší režii. Musím kluky pochválit za předvedený výkon. Dnes se nám dařila rychlá hra po stranách, kde jsme soupeře přečíslovali. Jediné, co ještě můžu vytknout, je vyřešení finální fáze, kdy se nám zatím nedaří proměnit vetší procento gólových příležitostí. I přes to se nám dnes podařilo 5 gólů vstřelit, za což jsem rád, ale ještě vetší radost mám z předvedené hry a z toho, že se v zápasech projevují věci, na kterých pracujeme v tréninku. Jsem také určitě rád, že dnešní zápas před slušnou kulisou pobavil diváky a že se odehrál v přátelském duchu. Za to chci soupeři poděkovat, protože to úplně nebývá pravidlem. Když totiž kolem vás celý zápas běhají mladí kluci plní sil a starší hráči soupeře s nimi musí držet krok, potom se stane, že to někdo nevydrží a sáhne po hrubém faulu. Dnes se to ani jednou nestalo.“

Góly zápasu: 10., 22. a 50. Martin Srdýnko, 64. Martin Pagáč, 68. Jakub Svoboda – 43. Marek Nejezchleba. ŽK a ČK: bez karet. Diváků: 110. Rozhodčí: Oldřich Šula.

Sestava FK Mohelnice: Strupek J. – Šváb, Grigorovs, Čank, Coufal – Srdýnko, Obšil (81. Pospíšil), Svoboda, Petruška (46. Mayer) – Pagáč (71. Schön), Vašata (55. Kamlar).

Odkaz na fotky ze zápasu (p. Michal Mayer)

FK Mohelnice B – TJ Podolí, zápas 4. kola III. třídy mužů okresu Šumperk, Mohelnice 26. 8. 2017