Finále okresu mladších žáků je prakticky rozhodnuto už po prvním zápase

Naše rezerva mladších žáků nastoupila dnes odpoledne na domácím hřišti k prvnímu zápasu finále okresního přeboru. Soupeřem jí byli kluci z Velkých Losin. Cílem obou družstev určitě bylo vytvořit si co nejlepší pozici pro odvetu. První šanci zápasu měli hosté už v 1. minutě, kdy brankář Heinz vyrážel jejich střelu na spojnici břevna. Losiny si připsali i další tři střely zápasu, které buď letěly kosek vedle tyčí nebo nad břevnem. Celkově v prvním poločase i v kontextu celého zápasu byli hosté o něco lepším týmem, byli fotbalovější, více drželi balon, měli i více střel, trefili i tyč. Ale náš tým si v prvním poločase vytvořil 3 – 4 velké šance, jenže stejně jako hosté nic neproměnili, a tak poločas skončil bez branek. Prvních deset minut druhé půle přinesl vcelku vyrovnaný průběh, ale ve 39. minutě přišel moment, který ovlivnil nejen tohle utkání, ale v podstatě i odvetu. Po faulu v pokutovém území kopali Losiny penaltu a tu Luks střelou k levé tyči proměnil a otevřel skóre. Naše kluky to viditelně rozhodilo a za 4 minuty inkasovali znovu. Jeden hráč hostů s míčem na noze u levé lajny vymotal snad tři naše hráče a tím je vyřadil ze hry. Následoval náběh z levé strany a přihrávka po zemi na zadní tyči osamoceného Polončíka, který dával do prázdné brány. Za další minutu udělal chybu Martin Heinz, který chtěl skákající balon mířící do jeho brankoviště stáhnout rukama ze vzduchu, ale balon minul a ten doskákal do brány – 0 : 3. Ve 47. minutě jsme se dočkali i my, když Míra Horníček, předvedl dlouhý sprint po levé lajně, dostal se přes obránce až před gólmana, jenže ho nechal vyniknout, ale naši ještě zabojovali a po následné skrumáži se balon odrazil k Pepovi Reblovi a ten i s pomocí teče hostujícího hráče na brankové čáře doslova procpal balon za čáru – 1 : 3. Jenže hosté hned kontrovali. Střela Lukse snad z půlky hřiště skončila v protější šibenici – 48. minuta – 1 : 4. Hosté do konce zápasu přidali další dvě branky, konkrétně Dvořák a znovu Polončík. První finále tímto vyhráli 6 : 1, a vytvořili si tak luxusní pozici do odvety na domácím stadionu. O zisku poháru je tak prakticky rozhodnuto. Odveta je na programu v sobotu 10. června ve 13 hodin.

Finále okresního přeboru mladších žáků – 1. zápas

FK Mohelnice B – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 1 : 6 (0 : 0)

branky: 47. Rebl – 39. (pen.) a 48. Luks, 43. a 56. Polončík, 44. Javora, 52. Dvořák

 

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *