Katastrofální druhý poločas přinesl pět branek v naší síti a debakl ve Vyškově

MFK Vyškov FK Mohelnice  5 : 0  (0 : 0)

Mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo ve venkovním zápase 26. kola Fortuna Moravskoslezské fotbalové ligy s týmem MFK Vyškov v poměru 0 : 5. Jedním slovem průšvih. Tak by se dal zhodnotit průběh dnešního zápasu ve Vyškově. Zatímco v prvním poločase se na hřišti odehrával bojovný fotbal, měli jsme víc ze hry a také několik zajímavých šancí na skórování, ve druhém čase jsme doslova vyhořeli do základů. V 5. minutě jsme měli první velkou možnost zápasu. Lukáš Hapal s Davidem Bačou 25 metrů od branky výborně napadali Jeřábka, David získal balon a prostrčil ho doleva na volného Martina Bzirského, ten ve velkém vápně chtěl obsřelit Kollára na zadní tyč, ale jeho pokus vyrazil. V 19. minutě jsme si vytvořili doslova tisíciprocentní šanci – David Bača našel obloučkem na levé straně Martina Bzirského, ten si balon vyměnil s Kubou Heidenreichem, Martinova střílená přihrávka propadla na zadní tyč ke Kubovi Svobodovi, ale ten ve vyložené pozici přestřelil poloprázdnou branku! I domácí si vytvořili 2 velké šance. V 21. minutě Honza Fišara zasáhl vysokou nohou Machálka a z následného přímého kopu nacentroval Studený na zadní tyč, kde našel hlavu Žočka, ale toho Kuba Hora skvěle vychytal. Ve 33. minutě první přihrávku Studeného na Machálka ve středu hřiště zblokoval Filip Markovič, ale Studený se po odrazu dostal k přihrávce znovu, Machálek poté mezi stopery vysunul Nehybu, ale ten ve velké šanci minul pravou tyč. Poločas tedy 0 : 0. Ve 49. minutě Vlasta  Fiala odhlavičkoval balon k levé lajně, Kuba Heidenreich místo odkopu podél chtěl rozehrát do středu, jeho nepřesnou přihrávku sebral Němeček, posunul doprava na Studeného, jehož centr si  Roman Kuba nešťastně nohou srazil do naší brány, 1 : 0. Tento moment jakoby naše kluky zlomil. Poté jsme si už nevytvořili prakticky žádnou šanci ke skórování, hráli jsme v křeči, bez nápadu, kupili chyby a naše hra se úplně sesypala. V 59. minutě využil našeho propadu Studený a zvýšil na 2 : 0. V 71. minutě byla proti nám nařízena penalta po ruce Vlasty Fialy, kterou proměnil Studený, 3 : 0. Za 2 minuty se prosadil Němeček a zvýšil už na 4 : 0. A v 83. minutě uzavřel na 5 : 0 Nehyba. Konečný hvizd byl vysvobozením. Teď je třeba na tento katastrofální poločas co nejrychleji zapomenout a nachystat se na nejdůležitější zápas sezóny proti Otrokovicím.

Trenér Jaroslav Rolinek (Šumperský deník): „První část jsme hráli výborně, měli šance, byli lepší na míči a kontrolovali hru, i přesto to skončilo bez branek. Do druhé půle jsme potom šli s tím, že prostě musíme skórovat a nasměrovat tak utkání ve svůj prospěch. Bohužel se stal přesný opak. Gól jsme sice dali, jenže vlastní a tím se naše hra rozpadla jako domeček z karet a začali jsme kupit chybu za chybou. Protivník zkrátka trestal každou naši minelu. A přestože to o přestávce tak nevypadalo, nakonec si bohužel domů vezeme vysokou prohru“

MFK Vyškov – FK Mohelnice  5 : 0  (0 : 0)

Góly: 49. Kuba (vla.), 59. Studený, 71. Studený (pen.), 73. Němeček, 83. Nehyba. ŽK: 26. Hlavica – 52. Heidenreich, 70. Fiala Rozhodčí: Vostrejž – Líkař, Lenfeld Delegát FAČR: Bobek Díváci: 164

Sestava MFK Vyškov: Kollár – Němeček (84. Hladký), Jeřábek, Hlavica (C), Žoček – Matocha, Machálek (80. Hodinář), Studený (88. Rozehnal), Lahodný, Nehyba – Krejčí

Sestava FK Mohelnice: Hora – Heidenreich (74. Knýř), Fiala, Kuba (C), Vokoun – Markovič, Fišara – Bzirský (88. Muzikant), Bača, Svoboda (64. Olejník) – Hapal.