Dorostenci nastříleli Černovíru sedm branek

FK Mohelnice – TJ Slovan Černovír  7 : 2  (4 : 1)

Dorostenci zvítězili v domácím zápase 20. kola Krajského přeboru Olomouckého kraje s dorostenci TJ Slovan Černovír v poměru 7 : 2. A soupeř to nebyl jednoduchý, protože před zápasem okupoval 5. místo tabulky a v posledních týdnech prokazovali velmi dobrou formu, kdy například uspěli na hřišti Určic 3 : 2 nebo porazili silné Velké Losiny 2 : 0. Hosté ale přijeli bez šesti hráčů kádru, a tak měli pouze jednoho hráče na střídání. Kluci k zápasu přistoupili skutečně odpovědně, splnili to, co jsme si před zápasem řekli, a svého soupeře jasně přehráli. Může nás také těšit, že do zápasu nastoupili Miloslav Pospíšil a Rosťa Nantl, kteří až doposud hráli za starší žáky, a zápas se jim velmi povedl. Jde vidět, že Roman Kuba se staršími žáky odvádí dobrou práci a v týmu jsou šikovní kluci. Hosté se i přes absenci několika hráčů už v 5. minutě ujali vedení po dorážce Hlavy. Naše kluky to ale nepoložilo hned za minutu vyrovnali díky Oldovi Dočekalovi. Na hřišti jsme působili lepším a kompaktnějším dojmem a v 21. minutě nás poslal do vedení Martin Srdýnko. V 35. minutě se prosadil i Dominik Zapletal a když se k němu minutu před poločasem přidal Honza Coufal, v půlce zápasu to bylo 4 : 1. Jak první poločas skončil, tak druhý i začal – ve 48.  minutě zvýšil na 5 : 1 Miloslav Pospíšil, dvě minuty po něm zasadil hřebík do černovírské rakve Martin Rozsypal a bylo hotovo. V 75. minutě se Hlava protáhl mezi našimi obránci a sám před Lukášem Doležalem nezaváhal a upravil na 6 : 2, ale poslední slovo měl v 80. minutě Martin Srdýnko, který po výkopu našeho gólmana a prodloužení hlavičkou od spoluhráče elegantně obloučkem přehodil Blažka. Kluci tak zvítězili přesvědčivě 7 : 2, na kontě mají 42 bodů stejně jako třetí Velké Losiny. Ty ale mají lepší skóre a zápas s prvním Chomoutovem k dobru. Na něj ztrácíme 4 body.

Góly FK Mohelnice: 21. a 80. M. Srdýnko, 6. Dočekal, 35. D. Zapletal, 44. Coufal, 48. Pospíšil, 50. Rozsypal