Áčko ztratilo zápas v Břeclavi

MSK Břeclav – FK Mohelnice  3 : 2  (0 : 2) 

A-mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo ve venkovním zápase 26. kola Moravskoslezské fotbalové ligy s týmem MSK Břeclav v poměru 2 : 3. A naprosto zbytečně a nepochopitelně, kdy po výborném výkonu v prvním poločase následoval katastrofální výpadek našeho týmu v tom druhém. Zatímco v prvním poločase, který mohl skončit 0 : 5, naši hráči svého soupeře doslova přejeli, v tom druhém ztratili iniciativu, nasazení, poskytli mu prostor, u všeho byli pozdě a najednou nic z toho, co dřív fungovalo, nešlo. Skoro by se dalo říct, že jsme dnes domácím vítězství darovali a tímto udělali souboj o záchranu, který se nás už netýká, zase o něco zajímavější. Naopak jsme pohrdli možným posunem tabulce směrem vzhůru. Do zápasu dnes nezasáhl zraněný Roman Kuba. Ten začal náznakem šance domácích, když de Carvalho vyslal na naši bránu, kterou po celý zápas hájil Kuba Hora, jenom slabou střelu po zemi. V 5. minutě jsme mohli rychle otevřít skóre zápasu, když Lukáš Hapal na šestnáctce ustál souboj o centrovaný balón a vypálil jej na brankáře domácích Kunického, ten jej vyrazil před sebe přesně proti Filipu Žákovi, jehož dorážku na přední tyč také vychytal. V 11. minutě de Carvalho sklepl těžký balón pro Radkoviče nůžkami, ten nacentroval na naše malé vápno a v následné tlačenici před bránou se nakonec prosadil a balón chytil Kuba Hora. V 14. minutě se náš tým prosadil poprvé, když David Bača přihrál po zemi do běhu Filipu Žákovi, ten nacentroval na přední tyč brány domácích a do balónu se z druhé vlny položil Lukáš Hapal a uklidil ho do sítě, 0 : 1. V 17. minutě domácí předvedli poněkud kostrbatou kombinaci, i přes to se na jejím konci ocitl sám na velkém vápně de Carvalho, který při finální nahrávce totálně selhal a ani pořádně netrefil balón. V 23. minutě naši rychlou kombinací po zemi vyšachovali obranu domácích, David Bača dal balón po zemi do velkého vápna na Filipa Žáka, který se ocitl zcela osamocený na velkém vápně, z velmi dobré pozice ale netrefil bránu hostů, balón prosvištěl těsně kolem zadní tyče. V 18. minutě Radkovičovi na první pohled nesedla rána na přední tyč naší brány, ovšem balón po zemi skočil a Kuba Hora měl plné ruce práce, aby ho vyrazil. V 27. minutě Michal Kovář vyslal nádherný centr na malé vápno, do kterého se hlavou položil Lukáš Hapal, ale těsně minul. V 33. minutě další gólovka, když se Kunickému vůbec nepodařil výkop, balón se od jednoho z hráčů domácích odrazil k Filipu Žákovi, ten jej okamžitě poslal mezi obránci do velkého vápna, kam si zaběhl David Bača, který se ale v souboji jeden na jednoho neprosadil. V 36. minutě jsme dostali šanci po faulu jednoho z hráčů domácích na jejich polovině rozehrát balón. Už se zdálo, že ho domácí vytěsní do bezpečí, ale našim hráčům se ho podařilo znovu vybojovat a přes několik přihrávek prostorem před velkým vápnem dostat proti noze Honzovi Fišarovi, kterému se otevřel prostor, vypálil a nádherně z dobrých 20 metrů vymetl šibenici brány domácích, 0 : 2. Skoro hotovo mohlo být v 37. minutě, kdy Filip Žák vpadl do rozložené obrany domácích, nasadil do sóla a dostal se až na velké vápno domácích, kde se snažil Kunického obejít. Vyběhl však z ideálního úhlu a jeho zakončení Kunický skvělým zákrokem zneškodnil. To bylo z prvního poločasu vše.

Ten druhý nezačal vůbec dobře, protože v rychlém kontru Světlík ideální přihrávkou uvolnil de Carvalha, který se prosadil střelou na přední tyč kolem Kuby Hory, který se mu snažil zmenšit úhel, 1 : 2. V 60. minutě bylo vyrovnáno, když po odvráceném rohovém kopu domácích Míša Weinlich doslova přihrál balón Světlíkovi, ten nacentroval na přední tyč úplně volnému Simandlovi, který tvrdou střelou Kubu Horu propálil, 2 : 2. Dílo zkázy domácí dokonali v 75. minutě, kdy de Carvalho poslal po lajně kolmici na Sychu, ten nacentroval na zadní tyč naší brány kam si zaběhl Motyčka a uklidil balón do brány, 3 : 2. Domácí tak proti našemu ve druhém poločasu tápajícímu a zcela bezradnému týmu dali tři góly ze třech šancí. A protože se do jeho konce, jako v celém jeho průběhu, naši na nic nevzmohli a už se nic zajímavého nestalo, zápas skončil naší porážkou v poměru 2 : 3.

Roman Sedláček, trenér A-mužstva, který si zřejmě připadal jako v Jiříkově vidění, nám po zápase řekl: „K dnešnímu výsledku a našemu výkonu ve druhém poločase prostě nemám slov. Místo toho, abychom po prvním poločase vedli 5 : 0, tak ve druhém poločase přestaneme hrát a dostaneme tři góly. Hráče jsem o přestávce nabádal, že ještě není hotovo a je třeba i dál hrát pozorně s maximálním nasazením. Také jsem je upozorňoval na to, že domácí budou hrát přes vysokého Světlíka, který bude sklepávat balóny pro de Carvalha. Hráči se tímto pokynem absolutně neřídili, soupeře nechali na počátku druhého poločasu rychlým gólem nadechnout a dopadlo to tak, jak dopadlo. Dnes jsme naprosto zbytečně ztratili body.“

Góly: 52. De Carvalho Serra, 60. Simandl, 75. Motyčka – 14. Fiala, 36. Fišara. Karty: 83. Košut (BRE), 89. De Carvalho Serra (BRE) – 58. Bača (MOH), 63. Pinkava (MOH). Rozhodčí: Ogrodník – Tomanec, Hanáková.
Sestava MSK Břeclav: Kunický – Košut, Svoboda, Hloch, Simandl (K), Sycha, De Carvalho Serra (90+1 Pohanka), Světlík (87. Lapin), Vojtěšek, Wallisch, Radkovič (74. Motyčka).
Sestava FK Mohelnice: Hora – Heidenreich, Pinkava (K), Fiala, Seibert (81. Kotůlek) – Fišara, Weinlich (62. Kopa), Kovář (78. Bzirský) – Žák, Hapal, Bača.

 

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *