Áčko výrazně zvítězilo s Rýmařovem

FK Mohelnice – TJ Jiskra Rýmařov  6 : 1  (3 : 1)

A-mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo v dalším domácím přípravném zápase s týmem TJ Jiskra Rýmařov v poměru 6 : 1. I dnes velmi dobrý výkon s mnoha góly a dalšími neproměněnými gólovými šancemi. Zápas se hned od samého počátku odehrával v režii našeho týmu. V 3. minutě byl ve velkém vápně hostů faulován Lukáš Hapal, byla nařízena penalta, kterou s přehledem proměnil Filip Žák, 1 : 0. Potom si hosté vypracovali tlak v naší šestnáctce, ale ze závaru vytěžili jenom slabou střelu na bránu, se kterou Kuba Hora neměl problém. Na druhé straně Lukáš Hapal orazítkoval brankovou konstrukci. V 18. minutě se předvedl David Bača, když nasadil do kličky, udělal si před velkým vápnem prostor a přesnou střelou na protilehlou tyč zvýšil naše vedení, 2 : 0. O chvíli později se do průniku dostal jeden z hráčů hostů, kterého musel těsně před velkým vápnem faulovat. Balón z následného přímého kopu napálil jeden z hráčů hostů do zdi. Hosté měli i další šanci, když se při zpětné přihrávce našich a kvůli jejich špatné komunikaci dostal před Luboše Pinkavu jeden z hráčů hostů, ale Kuba Hora stačil včas zareagovat a výběhem znemožnil soupeři přesně zakončit. I naši měli další gólovku, když Ondra Seibert protáhl balón po lajně, nacentroval na malé vápno, kde balón proběhl Filip Žák a brankář hostů jej neudržel, a tak se odrazil k Davidu Bačovi, který přestřelil prázdnou bránu. Naši si spravili chuť v 33. minutě, když Kuba Heidenreich rozehrál rohový kop a ten hlavou proměnil Honza Fišara, 3 : 0. O chvíli později zaúřadoval silný vítr, který při zpracování nakopnutého balónu udělal neplechu Romanu Kubovi, balón tak pustil za sebe do velkého vápna, kam šel skluzem jeden z hráčů hostů, ale měl to na dlouhou nohu. Hosté se dočkali v 42. minutě, kdy při pěkné kombinaci doslova na několik doteků od pravé lajny dopravili balón až naše velké vápno, odkud se jeden z jejich hráčů prosadil tvrdou střelou, 3 : 1. V posledních chvílích prvního poločasu se mohl ve velké šanci prosadit Lukáš Hapal, který využil nedorozumění brankáře a obránce hostů, kteří ztratili balón, ale Lukáš jej po zemi doklepl mimo naprosto prázdnou bránu.

I ve druhém poločase jsme začali byli lepší, protože v 57. minutě dal Kuba Heidenreich od lajny přesný centr na malé vápno na hlavu k bráně pílícího Filipa Žáka, který zakončil do brankáře hostů, hned z druhé vlny se však Kubovi z dorážky zadařilo a dal gól, 4 : 1. Mohl dát i Michael Weinlich, který střílel z dobré pozice před velkým vápnem, ale brankář hostů jeho dělovku vytáhl. V 64. minutě další penalta, tentokrát po faulu na velkém vápně na pronikajícího Davida Baču, kterou i teď s přehledem proměnil Filip Žák, 5 : 1. V 81. minutě si na hranici ofsajdu počkal na pas Lukáš Hapal, přihrál na zadní tyč na Kubu Heidenreicha, který umístil balón do brány, 6 : 1. A protože se našemu týmu do konce hrací doby nepodařilo proměnit žádnou z dalších šancí, zápas skončil naším vítězstvím v poměru 6 : 1.

Sestava FK Mohelnice: Hora (46. Večeř) – Heidenreich J., Kuba, Pinkava, Seibert – Bača, Fišara, Weinlich – Kopa (Kotůlek J.), Hapal, Žák

Roman Sedláček, trenér A-mužstva, nám po zápase řekl: „Dnes jsme zopakovali výkon z posledního domácího přípravného zápasu. Hráče i dnes musím pochválit za nasazení a přístup k zápasu, nic v jeho průběhu nevypustili. Je pravdou, že pár situací se nám nepodařilo a něco ovlivnil i vítr. Ale proti tak dopředu kvalitnímu soupeři, jako je Rýmařov, se jistě nedá ubránit sto procent věcí. I dnes nás v některých situacích trápila koncovka, na které musíme i dál pracovat. Ale, jak jsem již řekl, dnes jsem spokojený a jdeme v přípravě dál.“

Odkaz na fotky ze zápasu (p. Zdeněk Diviš)